Nová Četba na pokračování

14. února 2005 Aktuality z Proglasu

<strong><i>Nová Četba na pokračování</i></strong> Helena Havlíčková: Dědictví. Kapitoly z dějin komunistické perzekuce v Československu l948 - 1989   V rubrice Ćtení na pokračování můžete slyšet od 14.února každý všední den v 11.05 s reprízou ve 21.30. Pro rozhlas připravili Igor Dostálek,Oldřiška Vašková a Marie Blažková. Hudba Olivier Messiaen. Režie Igor Dostálek, technické zpracování Miloš Śvábek. Jednačtyřicetitidílný seriál uzavírá  rozhovor Marie Blažkové s Helenou Havlíčkovou, natočený v říjnu 2004.

Helena Havlíčková: Dědictví
Kapitoly z dějin komunistické perzekuce v Československu l948-1989
 
"Od okamžiku, kdy jsem poznala rozsah perzekuce, který během komunistické diktatury postihl církev a její věrné, nepřestávaly mne znepokojovat dvě otázky:
- Jak je možné, že jsem o této skutečnosti nic nevěděla?
- Jak je možné, že se tato ideologie mohla ujmout v zemi s tisíciletou křesťanskou kulturou?
Osm let jsem hledala odpověď.
Tato kniha obsahující svědectví mých přátel je logickým závěrem mého hledání. Pomůže-li mladým lidem objevit hodnotu dědictví, kterým je pro náš národ křesťanství, má námaha nebyla marná."
(Z předmluvy autorky)
 
"...Nejenom doby minulé, ale i doba dnešní je dobou mučedníků za víru. V naší zemi již vyšlo mnoho zápisů o těch, kteří v nedávné minulosti trpěli pro Krista. Co k nim přidává tato kniha? Něco velmi cenného: konkrétní svědectví o vnitřních dispozicích víry a lásky těch, kteří trpěli. Dozvídáme se z ní nejenom, že trpěli, ale také proč trpěli. Proto je tato kniha cenným přínosem k dějinám naší církve."
(Tomáš Špidlík S.J., Řím)
 
 
V rubrice Ćtení na pokračování můžete slyšet od 14.února každý všední den v 11.05 s reprízou ve 21.30. Pro rozhlas připravili Igor Dostálek, Oldřiška Vašková a Marie Blažková. Hudba Olivier Messiaen.
Režie Igor Dostálek, technické zpracování Miloš Śvábek.
Jednačtyřicetitidílný seriál uzavírá  rozhovor Marie Blažkové s Helenou Havlíčkovou, natočený v říjnu 2004.
 
Vydala nakladatelství Votobia a Poznání v Olomouci roku 2002
kontakt:
 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group