Noc kostelů 2022 v Radiu Proglas

Noc kostelů 2022 v Radiu Proglas

Pořad v souvislostech


Z kaple Ducha Svatého v Proglasu
Budeme vysílat

Z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích
Z kaple Svatého Ducha v Proglasu
Z kaple Svatého Ducha v Proglasu
Vysílali jsme

Z kostela sv. Augustina v Brně
Z kostela sv. Augustina v Brně
Z kostela Panny Marie Sněžné v Praze
Audioarchiv
30. května 2022 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

I letos se Proglas se svou rozhlasovou kaplí Ducha Svatého zapojí do akce Noc kostelů. Na pátek 10. června je připraven i zajímavý doprovodný program.

Kaple na Olomoucké 7 je od prosince 2020 uzpůsobena pro přímé rozhlasové přenosy. Po vybudování nových prostor Proglasu dal biskup Vojtěch Cikrle na konci r. 2020 dovolení ke zřízení kaple zasvěcené Duchu svatému. Co se tu koná: denně v 10:00 společná modlitba, téměř každé úterý v 18:00 mše svatá, měsíčně adorační den; dále svátosti smíření, pomazání nemocných. Na stěně visí obraz Panny Marie z Karmelu s Dítětem se zvláštním provedením škapulíře. Obětní stůl z ušlechtilého dřeva, svatostánek s věčným světlem, postaveným na kontrastu mosazi světa a rudé barvy Kristovy krve, a také kropenku vytvořil akademický sochař Daniel Trubač.

Přijďte si prohlédnout nejen prostory kaple, ale i celého rádia. Od 18 hodin se můžete zúčastnit mše svaté, která bude přenášena do živého vysílání. Od 19.15 se můžete těšit na koncert kapely Cimbal Classic v našem Koncertním studiu, který také odvysíláme v rámci pořadu Jak se vám líbí. Od 20 hodin je připraven zvukařský workshop. Ve 21.05 bude možnost zapojit se do modlitby Večerních chval. Mezi 19. a 22. hodinou budou probíhat prohlídky prostor Proglasu.

Těšíme se na vás!

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group