Na dřeň a nový seriál: Rodina bez filtru

Na dřeň a nový seriál: Rodina bez filtru

Pět příběhů, pět lidí, kteří “nezapadají”. Nový listopadový seriál přináší témata, která se týkají rodiny a lidských vztahů, ale vymykají se pojmu tradiční křesťanská rodina. Rozvod, neplodnost, nevěra, ale také pěstounství a život člověka, který je (nedobrovolně) single. 

Máma, táta a spousta dětí. Model, který všichni známe. V souvislosti s rodinou se o něm hlavně v církvi mluví jako o tom jediném správném. Co když se ale právě tak základní věc, jako je fungující rodina, někomu prostě nedaří? Z jakéhokoli důvodu - manželství se rozpadne, na vlastní děti partneři čekají marně, někdo nemůže najít toho pravého. 

Pak se z tohoto ideálu a často opakovaného tradičního modelu může právě pro tyto lidi stát velmi citlivá záležitost. Přitom každý mezi svými blízkými máme někoho, kdo něco podobného prožil nebo prožíval. Seriál chce proto ukázat, že i tyto těžkosti lidé v církvi řeší - a že to z nich nedělá o nic horší křesťany (ani jejich rodiny). 

Jak se cítí muž, kterému se po dvaceti letech rozpadne vztah, když je v kostele? Jde ve vztahu překonat nevěru? Co prožívá žena, když jsou už všechny její kamarádky těhotné nebo s dětmi, a jim se ani po čtyřech letech nedaří počít? A jaké to je být i ve čtyřiceti sám? 

Seriál nabídne pět dílů. Rozhovory Na dřeň můžete poslouchat v tradiční čas ve čtvrtek v 16 hodin na Radiu Proglas nebo kdykoli v podcastových aplikacích. 

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

Každá rodina je specifická. Naším cílem není zobecňovat danou problematiku jedním rozhovorem. V seriálu Rodina bez filtru představujeme pouze pět příběhů.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie D-dur op. 35 č. 1 (1782) G. 509 - Prestissimo; Autor: Boccherini Luigi; Dirigent: Pople Ross; Soubor: London Festival Orchestra
13:30Knihovnička
13:45Komentář Rádia Vatikán
14:00Odpolední proud
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Jak se vám líbí
15:50Odpolední proud – Hudební...

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group