Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí na Radiu Proglas

Dva poslechové dárky pro děti k svátku, i se soutěží.

Ve čtvrtek 1. června si připomeneme Mezinárodní den dětí. K doplnění rodinné atmosféry jsme pro vás připravili mimořádné změny v našem odpoledním vysílání. Od 14.0z lesní mýtinky0 si můžete poslechnout zbrusu novou pohádku "Bratři Bobrovi to rozjíždějí ve velkém". Příběh z knihy "Chytré pohádky z lesní mýtinky" napsali manželé Eva a Michal Skořepovi se záměrem děti poučit v oblasti finanční gramotnosti. Konkrétně v téhle pohádce budou bobři Břéťa a Béda hledat způsob, jak pomoci nutrii Natálii, která nemá dům a také jak vyhovět všem, kdo si u nich také objednali dům. Pomůže jim pan Jezevec, ale nebude to úplně zadarmo. Pohádkový příběh mohou děti poslouchat jen tak, nebo s nimi rodiče mohou dál mluvit o tom, kdy se dá pomáhat jen tak a kdy se pracuje za nějakou odměnu, případně jak funguje mezi lidmi výměna služeb. 

Pohádka má ještě jednu zvláštnost - jako vypravěče v ní uslyšíte samotnou autorku Evu Skořepovou!

V čase vetitulkaDUHA18_2017černího zíváčku pak po 19.00 hodině zazní další nová pohádka, a to krátká večerníčková "Neděle u zvířátek", která vznikla ve spolupráci s časopisem Duha. Napsala ji Sigrid Zmölnig, přeložila a upravila Eva Muroňová. Vyšla v Duze č. 18 ročník 2016/2017.

Prvních šest dětí, které správně napíšou do SMS odpověď na otázku, kolik bylo v pohádce druhů zvířátek, dostane od nás i redakce Duhy časopis s tématem "Proč musím v neděli do kostela?" jako dárek.

 

Radek Habáň

Svátek má: sv. Makrina / Čeněk

Moderuje: Radek Habáň
NyníPísničky k usínání
Píseň: A Day For The Hunter, A Day For The Prey (2016); Interpret: McCalla Leyla; Album: McCalla Leyla: A Day For The Hunter…
23:50Duchovní slovo
23:58Simeonovo kantikum
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z regionálních studií

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2018

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.