M. Vácha a J. Valenta v nominacích na Magnesii Literu

M. Vácha a J. Valenta v nominacích Magnesii litery

Dnes byly oznámeny nominace na cenu Magnesia litera 2020. V kategorii publicistika se o ocenění  budou ucházet také Jožin Valenta a Marek Orko Vácha s knihou Jízda v levém pruhu. Čekání na výsledky soutěže, které budou slavnostně vyhlášeny 7. dubna 2020, si můžete zkrátit poslechem našich pořadů Knihovnička a Na dřeň nebo audioknihy Modlitba argentinských nocí.

„Každý kněz by v sobě měl mít určitou touhu, že spasí svět“, píše v knize Jízda v levém pruhu Marek Orko Vácha. Možná jedna z erbovních vět celého rozhovoru,  v němž nás Orkův někdejší student a spolutáborník Jožin Valenta provede životem této známé osobnosti. Více o knize prozradili v Knihovničce redaktorka Hana Svanovská a šéfredaktor Pavel Mikšů – k poslechu zde.

V prosincovém pořadu Na dřeň hovořila redaktorka Hanka Kašpárková s Markem Orko Váchou a Jožinem Valentou, s autory knihy Jízda v levém pruhu. V uvolněném, ale zároveň hlubokém rozhovoru můžete nahlédnout pod masku veřejného vystupování spisovatele, biologa a kněze Marka Orko Váchy. Dozvíte se například, že křesťanství má být sklenice červeného vína a doutník po dobrém obědě. Uslyšíte zde.

Marek Orko Vácha načetl pro naše audionakladatelství Slyš.to svou knihu Modlitba argentinských nocí. Zakoupit si ji můžete zde, podpoříte tím naše vysílání.