Adventní program Proglasu

Adventní program Proglasu
22. listopadu 2022 Aktuality z Proglasu, Advent Autor: Sabina Hauserová

V neděli 27. listopadu začíná nový liturgický rok. I letošní advent můžete strávit ve společnosti Proglasu. Připravili jsme pro vás nový adventní a vánoční kalendář Stmívání. Děti se mohou těšit na adventní příběhy z časopisu Duha.

Novinkou v letošním programu je „Stmívání“ – duchovní adventní a vánoční kalendář se zamyšleními P. Angela Scarana a adventními a vánočními písněmi různých žánrů, kultur, jazyků… Nenechte si ujít od 27. listopadu do 8. ledna každý den vždy v 15.50. Poté v našem audioarchivu.

Večerní zíváček nabídne příběhy z časopisu Duha, které letos nesou titul „Zavři oči, ať vidíš“. Připraveny jsou biblické texty o Ježíšově narození převyprávěné tak, aby se dobře poslouchaly se zavřenýma očima a abyste si všechno to, co se stalo, uměli dobře představit. „Jsou tam citoslovce a třeba popis krajiny je barvitější. Věřím, že z teologického hlediska dětem prospěje, aby si možná trochu přičichly k tomu, o co se později jako dospělí snažíme, když se denně zabýváme biblickými texty v rozjímání. Z pedagogického hlediska by takový způsob četby a poslouchání měl přispět k většímu zklidnění dětí,“ uvedl pro Proglas šéfredaktor časopisu Duha P. Tomáš Cyril Havel. Nenechte si ujít Večerní zíváčky od 1. do 25. prosince vždy v 19.00. Zájemci o doprovodnou vystřihovánku ji mohou získat v křesťanských knihkupectvích nebo na webu mojeduha.cz.

V pátek 2. prosince se můžete připojit k modlitbě adventních litanií. Připraveny jsou také přenosy rorátních mší svatých. V soboty 3., 10. a 17.12. je budeme přenášet od 6.30 z kostela sv. Augustina v Brně, z naší rozhlasové kaple Ducha Svatého ve středy 7. a 21. prosince od 6.20.

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group