Advent na Proglasu

Advent na Proglasu
26. listopadu 2021 Aktuality z Proglasu, Advent Autor: Sabina Hauserová

Jako každý rok i letos jsme si pro vás připravili speciální program. Těšit se můžete na rorátní mše svaté nebo tematické Večerní zíváčky.

Rorátní mše svaté z naší rozhlasové kaple budeme vysílat v pondělí 6. a 20. prosince od 6.20. O adventních sobotách 4., 11. a 18. prosince od 6.30 roráty přenášíme z kostela sv. Augustina v Brně.

Na programu jsou i speciální Večerní zíváčky o malém pastýři Samuelovi. Příběhy z pera Martina Seera pro naše vysílání nastudoval Václav Ambrož. Zkuste si teď představit, že bychom se mohli na chvíli přenést do země, kde je málo stromů, zato hodně trávy a pálí tam slunce víc než u nás. První díl s názvem „Hledání“ uslyšíte ve středu 1. prosince od 19.00.

Advent můžete prožít také s oblíbeným cyklem Bible v liturgii. Projekt vznikal v letech 2000-2008 ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem a podílela se na něm celá řada biblistů. Věnují se prvnímu čtení, žalmu, druhému čtení, evangeliu a tématu, které všechna čtení spojuje. Vydáváme jej nyní na dárkovém flashdisku v našem audionakladatelství Slyš.to. Zadarmo si na www.slys.to můžete stáhnout výklady k jednotlivým nedělním liturgickým čtením období adventu cyklu C.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group