Aktuálně

10. srpna 2020

Po pořadech o kytaristech, klavíristech nebo basistech pro vás v rámci týdeníku Slyšte, lidé! chystáme pořad Sólo pro klarinet. Na klarinety a basklarinety v něm budou hrát hudebníci z Česka, Slovenska, Německa, Polska nebo Argentiny. Pořad chystáme na 26. září.

Slyšte, lidé! – Sólo pro ženský hlas 5

Slyšte, lidé! – Sólo pro ženský hlas 5

10. srpna 2020, 23:47 World music

V rámci týdeníku Slyšte, lidé! vám nabídneme pátý díl volného cyklu Sólo pro ženský hlas. Uslyšíte zpěvačky z Litvy, Turecka, Jemenu, Sýrie, Portugalska, Haiti, Mali, Slovenska a Velké Británie. Premiéra v sobotu 15. srpna 2020.

Snímek Corpus Christi se představuje na Letní filmové škole

Snímek Corpus Christi se představuje na Letní filmové škole

10. srpna 2020, 18:59 Události

Českou předpremiéru dnes má na Letní filmové škole v Uherském Hradišti polský snímek Corpus Christi. Dílo režiséra Jana Komasy ztvárňuje skutečný příběh mladého muže, který se díky náhodě a lži stane po propuštění z vězení knězem v malém městě. Do tuzemských kin by se měl film, který získal nominaci na Oscara, dostat na podzim. 

"Všechno přestane existovat a jsi jenom ty, letadlo a příroda."

"Všechno přestane existovat a jsi jenom ty, letadlo a příroda."

10. srpna 2020, 13:42 Barvínek

Adam Jandora se létání rozhodně nebojí - pracuje na brněnském letišti jako řídící letového provozu a ve svém volném čase létá na kluzácích i v motorových letadlech. Jaké to je, být ve vzduchu a řídit letadlo? A jak je možné, že je létání nejbezpečnější dopravní prostředek? S pilotem Adamem jsme navštívili letiště v Medlánkách, kde se jako malý kluk létání začal učit.