Na stole je téma

Datum a čas vysílání: 6. 12. 2025, 22:30
Autor: Iva Horká
Interpret: Tomáš Gavlas, Iva Horká
Cyklus: Tip týdne
Název pořadu: Solvitur ambulando! Vyřeší se chůzí...rozhovor s poutníkem Tomášem Gavlasem

Staré latinské přísloví Solvitur Ambulando se dá přeložit jako „vyřeší se chůzí“. Je to myšlenka, která říká, že v rytmu vlastních kroků a tichu krajiny často nacházíme odpovědi, které jinak zůstávají skryté.

Podnikatel a poutník Tomáš Gavlas došel do Santiaga, Assisi, přešel Negevskou poušť v Izraeli až do Jeruzaléma. Prošel tedy řadu evropských tras, zkušenosti má i z Barmy nebo Malajsie. Zásadní pro něj ale byla 655 kilometrů dlouhá cesta pod španělsko-francouzskou hranicí, nazvaná Camino Ignaciano. Vede z Loyoly, rodného města jezuity Ignáce, až k jeskyni v Manrese, u které Ignác napsal pro Gavlase klíčovou knihu Duchovní cvičení. Na setkání s tímto průvodcem po očištění se od hříchů až ke smíření a lásce - a nejen na to - vzpomíná náš dnešní host.

O poutích, i o provázení někoho dalšího na jeho pouti, ale i o jeho nové knize, třetím díle Karlaz, s názvem Srdce poutníka, si bude povídat Iva Horká.


Tip týdne – výběr redakce. Těšit se můžete na pořad, který nás nejvíce zaujal. Poslouchejte v sobotu od 22.30.

Premiéra: 3. 12. 2025, 09:00
Opakování: 3. 12. 2025, 09:00, 4. 12. 2025, 00:05, 5. 12. 2025, 22:30, 6. 12. 2025, 22:30
NyníVonička lidových písní
Písnička: Znám já kostelíček; Sóla: Polcar Michal; Soubor: Muzika souboru JISKRA z Plzně; CD: Až pojedu kolem Radyně
11:00Barvínek
11:40Dopolední proud
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:30Knihovnička

Regiony

Regiony

Příjmy Proglasu

Příjmy 2025, listopad a prosinec,
den po dni.

 

Partneři

CBK_HPKatolický týdeník
Tv Noe

Slyš.toSignály.cz
Likvidace lepry
Rádio Lumen
Víra.cz
ND Brno
Československá filmová platforma s křesťanským obsahem
Mezinárodní vězeňské společenství
Orel
FOK90
JMK_logo_zkracene
Charita_Ceska-republika_RGB