Čtení a rozjímání o adventu

Čtení a rozjímání o adventu
2. prosince 2008 Advent Autor: Helena Hájková

Nejen v adventní době najdete spoustu adventních úvah, rozjímání a zajímavostí na webu www.vira.cz (Abeceda víry na internetu).

Ukázka z www.vira.cz:

Advent - jak jej prožít
několik tipů
(im)

Spadne-li nám něco krásného a cenného „z čistého nebe“ do klína, máme pochopitelně radost. Mnohdy ale nejsme schopni takový nečekaný dar plně přijmout a docenit. Abychom cenné věci uměli skutečně přijímat, je třeba být připravenými. A přípravou je již naše touha. Odkrývá nové hlubiny našich schopností a mobilizuje naši energii. Naše síly se tak spojí a nasměrují k vytouženému cíli.

Každému z nás se už určitě stalo, že se chtěl do něčeho pustit, ale nevěděl, jak na to. Mnohdy to nakonec vzdal. Totéž platí i o práci na vlastním životě, na životě z víry. Několik tipů jak žít víru ve všedním životě shrnul v desetibodovém programu s názvem „Desatero pokoje“ papež Jan XXIII. Je to spiritualita přizpůsobená všednímu dni.

Každý bod lze žít buď jeden den, jeden týden, či jeden měsíc…
Začít je možno kdykoliv. Třeba právě nyní…


JEN PRO DNEŠEK
SE BUDU SNAŽIT PROŽÍT DEN, ANIŽ BYCH CHTĚL VYŘEŠIT
PROBLÉM CELÉHO SVÉHO ŽIVOTA

Co všechno na mě dnes čeká! Před svými problémy dnes nebudu uhýbat, nebudu klesat na mysli, budu jim hledět do očí. Předám sebe i se svými problémy Bohu, uvědomím si: i dnes se o mne stará On. Jde se mnou přes hory a doly, výšiny i hlubiny. Stačí vždy jen krátká modlitba, občasné zamyšlení a připomenutí.

Pokračování zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group