60 let spolu

60 let spolu

Rozhlasový dokument "60 let spolu" nabízí příběh Marie a Ladislava Prudilových, kteří v září oslavili tzv. diamantovou svatbu. Na čem stojí jejich vztah? A k čemu člověk dojde, když téměř celý život prožije vedle jednoho člověka? Poslouchejte v sobotu 10. listopadu od 17. hodiny.

"Ve vztahu je nejdůležitější tolerance. A umět odpustit. Mnohé věci jsem se ale sama opravdu naučila až v posledním půl roce. Díky našemu novému zpovědníkovi," směje se 85letá babička Marie. Se svým manželem mají 5 dětí, 22 vnoučat a nyní již 9 pravnoučat. "Na vztahu je potřeba pracovat celý život," zdůrazňuje Marie: "Velkou pomocí nám byl vždycky páter Ladislav Kubíček". Na otázku své vnučky, jestli pro každého na světě existuje ten pravý, odpovídá: "Je to pravda. A i když je to ten nepravý, tak musíš žít tak, aby se z něj ten pravý stal. Mně to teda ten Pán Bůh zarychtoval," směje se.

Vnučka Alžběta s babičkou Marií.

Dokument předkládá pohled vnučky, která během tří měsíců natáčela rozhovory se svými prarodiči. Reflektuje se zde tedy nejen vztah partnerský, ale také vztah mezigenerační. Jsou hodnoty a zásady, kterých se drží generace narozená ve 30. letech minulého století, aktuální i pro generaci narozenou po Sametové revoluci? V čem mohou být pro mladého člověka vzorem jeho prarodiče?

Rozhovory jsou zasazeny do prostředí oslav diamantové svatby rodičů Prudilových. V pořadu také zazní úryvky z kázání pátera Miloslava Kabrdy, které pronesl k jejich výročí. Posluchač se blíže seznámí s životem Marie - varhanice v kostele v Letovicích, prababičky a kuchařky, a Ladislavem - pradědečkem, kameníkem, myslivcem a hospodářem. 

Na čem je dobré postavit celoživotní vztah? A jak spolu vydržet? Poslechněte si rozhlasový dokument 60 let spolu.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group