Iva Horká

Ivana Horká

moderátorka a redaktorka

Mobil: +420 732 203 787
E-mail: 3hEuRYUS_kBq2Zi4Ys
Funkce: moderátor/ka, redaktor/ka, zaměstnanec

Iva Horká, Ing. Bc.

Ve svém životě mám dvě osudová místa: Vysočinu, zejména Velké Meziříčí, kde jsem se narodila, prožila dětství a žiji tam i dnes, a Brno, kde jsem studovala, ale i nastoupila do prvního zaměstnání, narodily se mi tam dvě děti a s rodinou jsem v Brně prožila významnou část života.

Profesí jsem novinářka, pracovala jsem jak v tištěných novinách, tak v internetové televizi, a posledních osm let vydávám soukromé regionální noviny. Od poloviny roku 2022 pracuji jako moderátorka v rádiu Proglas. Krom toho se také podílím na přípravě pravidelného pořadu Knihovnička.

Vystudovala jsem Masarykovu univerzitu Brno, Filozofickou fakultu, Obecnou teorii a dějiny umění a kultury, obor Sdružená uměnovědná studia. Univerzitu Karlovu v Praze, Fakultu pedagogickou, doplňující pedagogické studium – učitelství na středních odborných školách, a Mendelovu univerzitu Brno, Fakultu provozně-ekonomickou.

K mým zálibám patří umění a kultura, zpěv a hra na kytaru, móda, pes, pobyt v přírodě – zejména turistika a jízda na kolečkových bruslích, kole či na lyžích.

Natočila jsem dvě hudební CD v žánru country a lidové písně, zpívala v kapelách, moderovala kulturní a společenské akce a napsala jsem knihu – 100 let periodika Velkomeziříčsko (1919-2019).

Je pro mne důležitá víra a spravedlnost, a čím jsem starší, tím víc se řídím rčením:

Chceš-li rozesmát Boha, řekni mu o svých plánech…

 

 

 

 

Zobrazit všechny články autora

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group