Zelený čtvrtek na Proglasu

Zelený čtvrtek na Proglasu

Na Zelený čtvrtek nás například čeká rozhovor s apoštolským nunciem Charlesem Danielem Balvem. Mši svatou budeme přenášet od 17.30.

Na Zelený čtvrtek si do Dopoledne s Proglasem pozveme apoštolského nuncia v ČR, kterým je Charles Daniel Balvo. Rodák z Brooklynu ve Spojených státech amerických je knězem od roku 1976. Působil na řadě diplomatických zastupitelství Svatého stolce. Od roku 2005 byl apoštolským nunciem na Novém Zélandu, Cookových ostrovech, ostrově Fidži, Marshallových ostrovech, Kiribati, ve Federativních státech Mikronésie, Nauru, Palau, na ostrově Samoa, Tongu a Vanuatu a apoštolským delegátem Oceánie, později působil v Keni nebo Súdánu.  Chceme se proto ptát na jeho zkušenosti s různými podobami žité víry. Budeme mluvit o Eucharistii, oběti, zradě i odevzdání se. V příběhu Poslední večeře Páně chceme hledat aktualizaci pro dnešní svět. 

Během deseti minut vysvětlí teolog František Kunetka, kdy začíná a končí Velikonoční třídenní. Přiblíží také, proč se tradičně slaví mše dopoledne s biskupy a večer jiná mše s připomínkou ustanovení poslední večeře. Úvod do liturgie Velikonočního třídení poslouchejte na v 17.15.

Na Zelený čtvrtek 1. dubna v 17.30 budeme mši svatou přenášet z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Sestra Hyacinta si ve svém rozjímání nad událostmi Zeleného čtvrtku všímá Ježíšova příkladu při poslední večeři a nechává se jím inspirovat. Jako členka řádu Sester Neposkvrněného početí Panny Marie prožívá každý čtvrtek v Getsemanech s Kristem při adoraci. Někdy při tomto večerním setkání bojuje s únavou jako apoštolové. Ale vždy předkládá před Boží tvář bolesti našeho světa. Pořad z cyklu Rozjímání o vykoupení naladíte 1. 4. od 20.15.

Kompletní program najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group