Výběr z programu Bílé soboty

Výběr z programu Bílé soboty

Co najdete v našem programu na Bílou sobotu 11. dubna?

Meditace nad tajemstvím Bílé soboty – to je název dopoledního pořadu, který naladíte 11. dubna od 9.30. Těšit se můžete na plzeňského biskupa Tomáše Holuba, kněze Michaela Špilara a P. Vlastimila Kadlce. Zazní i rozhovor s dominikánem Bendiktem Mohelníkem. Zaměříme se na křest a ticho a blízkost u lidí.

Na Bílou sobotu spočinulo mrtvé tělo Ježíše z Nazaretu v hrobě. Vyplnil beze zbytku vůli Otce a odmlčel se. Ježíšovi učedníci se schovali. Je to den zvláštního "Božího odpočinku". Je to den náročného mlčení. Ztratili jsme milovanou osobu. Lidský rozum nedovoluje doufat, že se k nám vrátí. Kdyby mohl, řekl by Ježíš: "malověrní, což nevíte, že je psáno..." Přestože by přece jen zázračným způsobem mohl, mlčí. Proč? Pořad s názvem Ježíš a mlčení uvádíme v 11 hodin dopoledne 11. dubna.

Od Velkého pátku do neděle Božího Milosrdenství (19. 4.) probíhá Novéna k Božímu milosrdenství, která spočívá v prosté modlitbě Korunky k Božímu Milosrdenství. Připojit se k ní můžete také prostřednictvím Proglasu. Na Bílou sobotu začínáme v 15 hodin.

Boromejka sestra Angelika Pintířová si připravila rozjímání nad starověkou homilií vyprávějící o Ježíšově sestupu do podsvětí, kdy Kristus ukřižovaný před svým vzkříšením vstupuje do říše mrtvých, aby probudil všechny spáče čekající na tuto chvíli. Závěrečnou část seriálu Rozjímání o vykoupení naladíte 11. dubna od 18 hodin.

Církev nemůže být bez liturgie a proto ani Bílá sobota není dnem bez liturgie, i když se neslaví mše svatá. Vigilie velikonoční patří až do dalšího dne. Přesto den má svou bohatou náplň a symboliku. Jakou? To prozradí profesor František Kunetka v další části Úvodu do liturgie velikonočního třídení tentokrát zaměřeného na Bílou sobotu 11. dubna ve 20.15.

Velikonoční vigilii přenášíme na Bílou sobotu 11. dubna od 20.30 ze Strahovského kláštera (přes Českou televizi). Celebruje opat strahovského kláštera P. Daniel Janáček.

Kompletní program Bílé soboty najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group

Akce Proglasu v roce 2020

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.