V Dobré knize KT se na 3. místě umístila kniha Pán se stará

V Dobré knize KT se na 3. místě umístila kniha Pán se stará

V anketě Dobrá kniha roku 2019 Katolického týdeníku se na třetím místě umístila prvotina P. Josefa Prokeše Pán se stará od nakladatelství Portál, kterou si v autorském podání můžete zakoupit v našem audionakladatelství Slyš.to.

Letos hlasovalo 93 oslovených osobností (včetně našeho ředitele Martina Holíka, redaktorky Hany Svanovské a hudebního redaktora Milana Tesaře). Každý vybral tři knihy loňského roku. Každý z hlasů měl stejnou hodnotu. Kompletní výsledky zde.

Kniha Pán se stará vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce Josefa Prokeše, vede čtenáře k novému pohledu na víru. V krátkých textech se zabývá celou řadou závažných křesťanských témat, k nimž přistupuje s otevřeností, poctivostí a autenticitou, přitom ale s důkladným vzděláním a duchovní zkušeností. Otevírá tak prostor k hlubšímu promýšlení, ale též radosti, která se z opravdové víry rodí. Jako červená nit se knihou vinou citace z exhortace Evangelii gaudium, jež ukotvují Prokešovy úvahy ve směru, který vytyčil pontifikát papeže Františka. P. Josef Prokeš svou knihu načetl pro naše audionakladatelství Slyš.to. Zakoupit ji můžete zde, podpoříte tím naše vysílání.

P. Josef Prokeš byl také hostem našeho pořadu Mezi slovy, kde hovořil o Farních evangelizačním buňkách. K poslechu zde.

Pán se stará – P. Josef Prokeš