Soutěžte s pořadem Dopoledne s Proglasem!

Soutěžte s pořadem Dopoledne s Proglasem!
26. srpna 2021 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Dopoledne s Proglasem se o letošních prázdninách bude vydávat na výlety po naší republice. Pro pozorné posluchače je navíc připravena letní soutěž. Jako výhra je připraven kontemplativní víkend na pražské Fortně.

Jak se můžete zapojit? Každý čtvrtek bude vyhlášena soutěžní otázka. Správnou odpověď nám zašlete na soutez@proglas.cz, uveďte také své jméno a příjmení. Otázky budou postupně k dispozici i v tomto článku. Začít soutěžit můžete kdykoliv. Všechny Dopoledne s Proglasem si můžete poslechnout také z našeho audioarchivu. Můžete tak pátrat po správných odpovědích i později.

Vítěze čeká kontemplativní víkend v klášteře bosých karmelitánů na Hradčanech v Praze.

Slosování proběhne v živém vysílání v posledním vydání letního Dopoledne s Proglasem, které budeme vysílat přímo z Fortny v úterý 31. srpna od 9.00.

1. Otázka (1. července 2021) – Jak zní přesný název Týnského chrámu? Dopoledne s Proglasem ze Staroměstského náměstí poslouchejte zde.

2. Otázka (8. července 2021) – Kterému městu na Moravě se říká Valašské Athény? Dopoledne s Proglasem s podtitulem "Sušárny na ovoce. Za starou tradicí našich předků na Valašsko" poslouchejte zde.

3. Otázka (15. července 2021) – V jakém roce se uskutečnilo první Sochařské symposium v Hořicích? Dopoledne s Proglasem o Mezinárodním sochařském simposiu v Hořicích je k poslechu zde.

4. Otázka (22. července 2021) – Budova Národního zemědělského muzea je významnou památkou českého funkcionalismu. Byla postavena v letech 1937-1939 jako společný projekt s budovou Národního technického muzea. Nás zajímá jméno architekta, podle jehož návrhu byla postavena. Pořad, ve kterém jsme navštívili Národní zemědělské muzeum poslouchejte v audioarchivu.

5. Otázka (29. července 2021) – Od kterého roku slouží letiště Kbely armádním účelům? Dopoledne s Proglasem, které jsme vysílali z Leteckého muzea Kbely, si můžete poslechnout v audioarchivu.

6. Otázka (5. srpna 2021) – Plzeňská diecéze Římskokatolické církve je druhá nejmladší v ČR. Byla zřízena bulou papeže Jana Pavla II. a my se ptáme, kdy se tak stalo? Rozohovor s plzeňským biskupem Mons. Tomášem Holubem, ve kterém zazní i odpověď na soutěžní otázku, poslouchejte v audioarchivu.

7. Otázka (12. srpna 2021) – Pro slavnostní otevření Národního divala v červnu roku 1881 byla vybrána opera Libuše Bedřicha Smetany. Které zpěvačce byl svěřen titulní part. Kdo byl naší první Libuší? Dopoledne s Proglasem z Národního divadla poslouchejte zde.

8. Otázka (19. srpna 2021) – Který olomoucký biskup spolu s knížetem Vladislavem II. a jeho manželkou Gertrudou založil klášter premonstrátů na Strahově? Dopoledne s Proglasem na návštěvě Strahovské knihovny poslouchejte zde.

9. Otázka (26. srpna 2021) – Jak se jmenuje kniha vzpomínek, kterou Josef Lada napsal o svém životě? Dopoledne s Proglasem na návštěvě v Památníku Josefa Lady v Hrusicích poslouchejte v audioarchivu.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group