Programové tipy Velkého pátku

Programové tipy Velkého pátku

Na Velký pátek jsme pro vás připravili speciální program. Kromě velkopátečních obřadů se můžete těšit na rozhovor s religionistou prof. Pavlem Hoškem.

V Dopoledni s Proglasem ponoříme do tajemství oběti. Vydáme se spolu s Ježíšem na křížovou cestu našich dnů. Dotkneme se smyslu utrpení, bolesti a nepochopení. Naším hostem bude religionista prof. Pavel Hošek, vedoucí katedry religionistiky na Evangelické teologické Univerzity Karlovy, kazatel Církve bratrské, spisovatel a místopředseda České křesťanské akademie.

Od Velkého pátku do neděle Božího Milosrdenství 11. 4. probíhá Novéna k Božímu milosrdenství, která spočívá v prosté modlitbě Korunky k Božímu Milosrdenství. Připojit se k ní můžete také prostřednictvím Proglasu. Začínáme 1. dubna ve 14 hodin.

Na Velký pátek se neslouží mše svatá. V cyklu Úvod do liturgie Velikonočního třídenní se dozvíte proč. Možná vás i překvapí pohled na vnímání symbolu kříže právě v tento den.  Poslouchejte na Velký pátek v 14.45.

Velkopáteční obřady přenášíme 2. dubna od 15 hodin z katedrály svatých Petra a Pavla v Brně.

Letos v březnu jsme si připomněli 340. výročí narození Georga Philippa Telemanna. Velkopáteční Oktáva nabídne od 16.55 malý exkurs do jeho pašijových kantát. Z některých si poslechneme jen ukázky, dvě kratší vám nabídneme celé.

Mám rád kříž? Můžeme se v tomto rozjímání ptát s P. Milošem Szabem. Existuje až bolestivé napětí mezi křížem symbolizujícím Ježíšovo utrpení, Boží milosrdnou lásku a osobním křížem, kdy ztrácíme své blízké, krachují nám vztahy a zůstáváme opuštění. Další Rozjímání o vykoupení naladíte na Velký pátek od 18 hodin.

Rozhlasovou koláž připravenou k výročí 110. výročí narození básníka, překladatele a esejisty Jana Zahradníčka uslyšíte 2. dubna ve 22 hodin. Jejím základem jsou dopisy ženě Marii.

modlitbě živého bolestného růžence se můžete připojit ve 22.30 prostřednictvím telefonu.

Kompletní porgram najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group