Programové tipy na Boží hod velikonoční

Programové tipy na Boží hod velikonoční

Na slavnost Zmrtvýchvstání Páně vám nabídneme kromě přenosu bohoslužby také zajímavé tematické pořady.

V další dílu Úvodu do liturgie Velikonočního třídění se dozvíte, jaký je rozdíl mezi slavením vigilie a mše během dne. Proč slavíme tzv. oktáv a jaká je jeho náplň a zda má Neděle vzkříšení významnější postavení vůči ostatním dnům v liturgickém roce. Profesor František Kunetka to prozradí přede mší svatou v neděli 12. dubna krátce před devátou hodinou.

Na Boží hod Velikonoční v neděli 12. dubna od 9 hodin přenášíme mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích. Celebruje P. Jakub Brabenec.

Kde je, smrti, tvé vítězství? – Apoštol Pavel se takto provokativně poražené smrti ptá, kde je ta její zbraň, kterou ohrožovala lidi? Vítězství Ježíše nad smrtí skrze Jeho vzkříšení věnuje Pavel 15. kapitolu 1. Listu Korintským. Zdůrazňuje význam vzkříšení pro člověka, odhaluje jeho tajemství a utvrzuje v naději. Více se dozvíte na Boží hod velikonoční od půl jedenácté dopoledne.

O neděli Zmrtvýchvstání Páně, 4. dubna, se s 12. hodinou spojíme s papežem Františkem při jeho Velikonočním požehnání Urbi et Orbi (požehnání městu a světu).

O velikonoční naději, radosti ze vzkříšení, ale také o tom, jak může prospět naší víře, jsme-li někomu starostlivými a zodpovědnými kmotry, hovoří manželé a rodiče pěti dětí Klára a Jiří Komosní z Vranova u Brna v pořadu Křesťan a svět v neděli 4. dubna mimořádně v 19.30.

Kompletní program najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group