Prezidentská volba 2023

Prezidentská volba 2023
22. ledna 2023 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Druhé kolo prezidentské volby se koná v pátek 27. a v sobotu 28. ledna. I my se tomuto tématu věnujeme v našem programu.

Speciální vydání pořadu Za kostelem v neděli 22. 1. od 20.15 a ve čtvrtek 26. 1. 17.10

Rozhovor s historikem Petrem Blažkem o komunistické minulosti obou kandidátů a co si s ní
počít. Andrej Babiš agent StB. Petr Pavel vojenský rozvědčík. Oba členové předlistopadové KSČ. Jiná volba není, přesto jeden z nich bude českým prezidentem. Jak se rozhodnout, je-li
komunistická minulost jen těžko přijatelná? Přičemž i nevolit je volba. Host pořadu Petr Blažek patří k dlouhodobým ostrým kritikům Petra Pavla za jeho dávné komunistické angažmá. Přesto po prvním kole voleb napsal, že to bude poprvé, co bude volit bývalého komunistu a bude to Petr Pavel. Co ho k tomu vede? A proč ne Andrej Babiš? Ptá se Jan Hanák. K poslechu také v audioarchivu a podcastech.

Radioreport – Zatáhne nás do války? v úterý 24. 1. od 20.15 a ve čtvrtek 26. 1. od 22.00

Rozhovor s biskupem Tomášem Holubem o kontroverzích prezidentské volby. Sokrates kdysi
řekl, že obchodníci a vojáci nemají být politiky. Co ale dělat, když jiná volba není? Obchodník,
nebo voják? A co dělat v situaci, kdy jsou mnozí voliči strašeni, že voják "nás zatáhne do války". Andrej Babiš jen hodiny po prvním kole voleb nechal vylepit billboardy, že je diplomat, ne voják. Petr Pavel kontroval, že války začínají politici, ne vojáci a že on po zkušenosti z válečných konfliktů by byl ten poslední, kdo by se do války hrnul. Co na to Tomáš Holub, plzeňský biskup, sám voják a zakladatel Duchovní služby v Armádě ČR? Může být plukovník dobrým biskupem? Může být generál dobrým prezidentem? Ptá se Jan Hanák. Po odvysílání k poslechu v audioarchivu.

Na stole je témaNastoleny volby. Prezidentské. ve středu 25. ledna od 9.00

Za pár dní bude zvolen nový prezident České republiky a bude to buď Petr Pavel, nebo Andrej Babiš. Koho volit? Jak se v tom všem vyznat? Ptáme se čtyř katolíků z různých poloh
církevního spektra: vysokoškolského pedagoga Jana Motala, kardinála Dominika Duky,
jáhna a kadeřníka Jana Špilara, hraběte Děpolda Czernina. Co si počít s nesoulady obou
kandidátů s morálním učením církve? Co si počít s ateismem jednoho a jarmarečním žonglováním s Jezulátkem druhého? A co si vůbec počít s demokratickými volbami, když hledat a nalézt dokonalého kandidáta je - zdá se - čirá utopie? Připravil Jan Hanák a Pavel Smolek. Po odvysílání k poslechu v audioarchivu a podcastech.

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group