Pouť médií v rukou křesťanů 2022

Pouť médií v rukou křesťanů 2022
17. května 2022 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Letos se pouť uskuteční v sobotu 28. května v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie na Křenové ulici v Brně nedaleko sídla Proglasu. Po skončení mše tak budete mít příležitost prohlédnout si naše prostory.

 

Milí příznivci Proglasu,

srdečně vás zveme na Pouť médií v rukou křesťanů k 56. Světovému dni modliteb za sdělovací prostředky.

V sobotu 28. května začneme v 11.00 mší svatou v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie v Brně, Křenová ul. 21A. Účast přislíbili zástupci TV Noe, časopisu Immaculata, Katolického týdeníku a uskupení fotografů Člověk a víra.

Se vzácným hostem, bývalým generálním ředitelem slovenského Rádia Lumen P. Jurajem Spuchľákem, budou celebrovat nový šéfredaktor Proglasu P. Jan Hanák a jednatel Proglasu P. Martin Holík. 

Pro Poselství k tomuto dni vybral papež František motto "Naslouchat uchem srdce!". Napsal: "Pouze ti, kdo přijímají Slovo ,dobrým a upřímným' srdcem a věrně ho zachovávají, přinášejí ovoce života a spásy (srov. Lk 8,15). Pouze když budeme věnovat pozornost tomu, komu nasloucháme, čemu nasloucháme a jak nasloucháme, můžeme růst v umění komunikace, jehož středem není teorie nebo technika, ale ,dovednost srdce vytvářet blízkost' (apoštolská exhortace Evangelii gaudium, 171)." 

Před bohoslužbou je možné zaparkovat v areálu Amulle u sídla Proglasu, odkud se můžete vydat pešky do kostela přibližně kilometr, 15 min. pěšky. Využít můžete také MHD, ke kostelu jedou tramvaje č. 8, č. 9 a 10 – vystupte na zastávce Vlhká.

Po skončení poutní mše si můžete prohlédnout naše prostory na Olomoucké 7. K dispozici bude také stánek nakladatelství Cesta, kde si budete moci zakoupit mimo jiné kalendář křesťanských médií na rok 2023.

Těšíme se na vás!

Pozvánka Pouť 2022

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group