Mše svatá za oběti sexualizovaného násilí

Mše svatá za oběti sexualizovaného násilí

Pořad v souvislostech


Z kaple Svatého Ducha v Proglasu
Budeme vysílat

Z kostela Panny Marie Sněžné v Praze
Z farnosti Bohdalice-Pavlovice
Z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích
Vysílali jsme

Z kostela sv. Augustina v Brně

z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku

z kostela Božího Milosrdenství ve Slavkovicích
Audioarchiv
21. června 2021 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Za oběti sexualizovaného násilí s prosbou za účinné kroky k jeho potírání a za citlivé vnímání toho fenoménu bude sloužit mimořádnou mši svatou P. Martin Holík v úterý 22. června. Přenos začíná v 18.00. Do rozhlasové kaple Ducha Svatého na Olomoucké 7 v Brně jste zváni k osobní účasti. Sledovat ji můžete i na obrazem zde.

Aktuálnímu tématu jsme se věnovali minulou středu:

Nejen v souvislosti se současnou medializací případů sexuálního zneužívání v katolické církvi v Česku jsme v relaci 13+ otevřeli toto téma. Představili jsme iniciativu Někdo ti uvěří, mluvčí České biskupské konference (ČBK) uvedla bilanci kontaktního místa pro oběti zneužívání, zaznělo také vyjádření jezuity Hanse Zollnera, který vede Centrum pro ochranu dětí při Papežské univerzitě Gregoriana v Římě. Provázel nás konkrétní příběh zneužívání v církevním prostředí. Poslouchejte zde.

Ve středu 16. června jsme také odvysílali rozhovor s německým jezuitským knězem Hansem Zollnerem. Ten patří k výrazným protagonistům boje proti zneužívání v katolické církvi. Vede Centrum pro ochranu dětí při římské papežské univerzitě Gregoriana a byl hostem pořadu Dopoledne s Proglasem. Uvedl například, jak problematiku zneužívání a boje s ním poznamenala pandemie, popsal příklady dobré církevní praxe a připomněl základní principy, jimiž se církev má řídit při oznámení zneužití. K poslechu zde.

Tento rozhovor zmínil i server SeznamZpravy.cz, který se této problematice podrobně věnuje.

Foto: www.pixabay.com

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group