Filipínské Rugby – hra o život

 Filipínské Rugby – hra o život
1. října 2018 Aktuality z Proglasu Autor: Jan Janoška

Filipínské Rugby – hra o život
Dokumentární snímek režiséra Martina Rýznara, promítání v pondělí 1. 10. 2018 v aule Biskupského gymnázia v Brně od 18 hodin

Srdečně Vás zveme na promítání filmu Filipínské Rugby – hra o život, kterou pořádáme u příležitosti svátku patronky misií sv. Terezie od Dítěte Ježíše. Dokumentární snímek režiséra Martina Rýznara přibližuje situaci dětí bez domova na ulicích Filipín v souvislosti s projekty Papežského misijního díla dětí podporovaných dárci z Česka.
 
Jen v Manile a jejím předměstí žije na 300 tisíc dětí bez domova, polovina z nich užívá drogy. Jak vypadá křesťanská misie v zemi s většinově katolickým vyznáním? Utkání na život a na smrt se odehrává na periferii turistických letovisek.
 
Dokument ČR / 2018 / režie Martin J. Rýznar / kamera: Martin J. Rýznar ve spolupráci s Jorge Villegas / české znění / 40 min (+ beseda)
 
Uvedení filmu se uskuteční za přítomnosti autorů snímku a zástupců Papežských misijních děl v ČR. Po projekci bude následovat beseda, na které bude prezentována také příprava na Mimořádný misijní měsíc říjen 2019 vyhlášený papežem Františkem.

popremiérové promítání v pondělí 1. 10. 2018 v aule Biskupského gymnázia v Brně od 18 hodin

Další informace k filmu, upoutávky a plánované projekce: