Boží hod velikonoční na Proglasu

Boží hod velikonoční na Proglasu

Programové tipy z neděle Vzkříšení 12. dubna 2020.

V další dílu Úvodu do liturgie Velikonočního třídění se dozvíte, jaký je rozdíl mezi slavením vigilie a mše během dne. Proč slavíme tzv. oktáv a jaká je jeho náplň a zda má Neděle vzkříšení významnější postavení vůči ostatním dnům v liturgickém roce. Profesor František Kunetka to prozradí přede mší svatou v neděli 12. dubna v 8.50.

Na Boží hod Velikonoční v neděli 12. dubna od 9 hodin přenášíme mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, kterou celebruje ředitel tamější komunity P. Libor Všetula.

Ježíš se postil, modlil a činil dobro, tedy dával almužnu. Sám neměl nic, tak namísto peněz nabízel sebe sama. Choval se takto 33 let. Změnily se po jeho smrti a vzkříšení nějak nároky na náš život? Jsme vázáni po Kristově vzoru žít jako hrdinové, vyhladovět jako on na poušti, modlit se jako on po nocích a prokazovat lásku až do krajnosti? Nad tím se zamýšlí redaktor Marek Chvátal s P. Jiřím Pospíšilem v pořadu s názvem Co od nás čeká vzkříšený? Naladíte na Boží hod velikonoční od půl jedenácté dopoledne.

O neděli Zmrtvýchvstání Páně, 12. dubna, se s 12. hodinou spojíme s papežem Františkem při jeho Velikonočním požehnání Urbi et Orbi.

V neděli 12. dubna nás v pořadu Křesťan a svět čeká rozhovor s evangelickým farářem v Českých Budějovicích Davidem Nečilem. Mimořádně od 19.30 si budeme povídat nejen o tradici muzicírování v kostele, ale zeptáme se také na to, jak vnímá svou službu ve sboru a v rámci ekumenických setkání, která vede? A možná prozradí, je-li ve svém životě víc farář, nebo táta?

Kompletní program je k dispozici zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group