Bílá sobota s Proglasem

Bílá sobota s Proglasem

I Bílou sobotu můžete strávit ve společnosti našeho vysílání. Připraveny jsou například meditace se třemi řeholníky.

Přineseme zamyšlení tří řeholníků: benediktina Prokopa Siostrzonka, bosého karmelitána Pavla Poly a dominikána Benedikta Mohelníka, se kterými se zastavíme před Ježíšovým hrobem v rozjímání nad tichem tohoto dne. Poslouchejte poprvé v 9.30, podruhé v 10.30 a potřetí v 11.30.

Od Velkého pátku do neděle Božího Milosrdenství probíhá Novéna k Božímu milosrdenství, která spočívá v prosté modlitbě Korunky k Božímu Milosrdenství. Připojit se k ní můžete také prostřednictvím Proglasu. Na Bílou sobotu začínáme v 15 hodin.

P. Kamil Škoda vnímá Bílou sobotu jako den příprav. Děláme poslední úklid, dodržujeme různé tradice a taky dopřipravujeme vlastní duši. Liturgicky je tento den skoro prázdný. Upíná se tak v očekávání na východ slunce následující den. Pořad z cyklu Rozjímání o vykoupení naladíte 3. dubna od 18 hodin.

Církev nemůže být bez liturgie a proto ani Bílá sobota není dnem bez liturgie, i když se neslaví mše svatá. Vigilie velikonoční patří až do dalšího dne. Přesto den má svou bohatou náplň a symboliku. Jakou? To prozradí profesor František Kunetka v další části Úvodu do liturgie velikonočního třídení tentokrát zaměřeného na Bílou sobotu 3. dubna v 19.55.

Velikonoční vigilii přenášíme 11. dubna od 20.05 z baziliky Nanebevzetí Panna Marie na Strahově v Praze. Celebruje opat strahovského kláštera P. Daniel Janáček.

Kompletní program najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group