350 let od úmrtí J. A. Komenského

350 let od úmrtí J. A. Komenského
14. listopadu 2020 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Na neděli 15. listopadu připadá 350. výročí úmrtí jednoho z největších českých myslitelů, filosofů, teologů  a spisovatelů – Jana Amose Komenského. O den později 16. listopadu si tuto osobnost připomeneme ve dvou speciálních pořadech.

Jan Amos Komenský dnes – to je téma Dopoledne s Proglasem, které naladíte v pondělí od 9.00. Biskup Jednoty bratrské už za svého života získal uznání jako originální pedagog a reformátor stávajícího školského systému. Význam jeho rozsáhlé práce dávno přesáhl hranice naší země. Jak si  tuto osobnost dnes připomínáme? A dokáží tvůrčí myšlenky tohoto muže přesáhnout staletí? O tom budeme mluvit se svými hosty redaktorka Marcela Kopecká.

Výročí Jana Amose Komenského bude věnován i pořad královehradeckého studia. J. A. Komenský toužil vidět nápravu celého lidstva. Vycházel z toho, že věci lidské nejsou v pořádku, ale nejsou ztraceny, dají se obnovit, napravit a proto takřka celý život pracoval na knize Obecná porada o nápravě věcí lidských. Věřil Bohu, že změna člověka a změna lidstva (společnosti) je možná. A právě proto vznikl projekt Komenský 2020 s podtitulem Porada o nápravě věcí lidských. Jeho hlavním organizátorem a vedoucím je komeniolog doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D., který působí na Pedagogické fakultě – Katedře pedagogiky a psychologie Univerzity Hradec Králové. V pondělí 16. listopadu od 22.00 se dozvíte nejen mnoho zajímavého o tomto mimořádném projektu, ale také tom, jak se můžete zapojit třeba i vy. Po odvysílání najdete zde.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group