Články autora - Gabriela Pechová

Rozjeď to i letos s Jukeboxem Barvínku!

Rozjeď to i letos s Jukeboxem Barvínku!

24. ledna 2022, 13:58

Už jste to slyšeli? Že ne? Tak pozor, hlášení pro všechny! Jukebox Barvínku pokračuje i v roce 2022 a startuje již v úterý 25. ledna s 16. hodinou!

Poslední Jukebox Barvínku roku 2021 je tady!

Poslední Jukebox Barvínku roku 2021 je tady!

30. listopadu 2021, 11:00

Nechce se vám čekat na Ježíška a chcete dostat dárek už na konci listopadu? No tak neváhejte a poslouchejte v úterý 30. listopadu poslední Jukebox Barvínku v roce 2021!

Do divadla s Jukeboxem Barvínku!

Do divadla s Jukeboxem Barvínku!

25. října 2021, 09:00

Minulý týden jsme v Barvínku navštívili Divadlo Polárka, které jsme s hercem Jardou Tomášem prozkoumali doslova od sklepa až po půdu. V rámci této prohlídky jsme zhlédli i generální zkoušku představení Dva roky prázdnin. Máte chuť si na něj zajít? O lístky můžete soutěžit již toto úterý 26. října!

Večerníčku, všechno nejlepší!

Večerníčku, všechno nejlepší!

13. září 2021, 09:00

Minulý rok to bylo právě 55 let od okamžiku, co se na obrazovkách objevil kluk s papírovou čepicí, který nás dodnes provází pohádkou na dobrou noc. A je již zcela jasné, že jeho jméno je Večerníček. Česká televize se rozhodla dát mu dárek k jeho narozeninám, a to ne jen tak ledajaký! Uspořádala mu výstavu! Na tu jsme se vypravili do Prahy do Galerie ČT na Kavčích horách a vy se na ni můžete vydat společně s námi 14. září v 16 hodin na Radiu Proglas.

 
Návštěva u bratrů benediktinů aneb „Dělejte to, co je potřeba!“

Návštěva u bratrů benediktinů aneb „Dělejte to, co je potřeba!“

16. srpna 2021, 09:55

Každý bydlíme v bytě nebo v domě, u každého z nás to funguje asi podobně - máme kuchyň, koupelnu, jídelnu, ložnici a pokojíček, kde máme své království. Jaké to ale je bydlet v klášteře? Vydejte se s Gabčou a jejím průvodcem bratrem Františkem v úterý 17. srpna v 16 hodin na prohlídku do Rajhradského kláštera, domova bratrů benediktinů!

Pozooor! Indiáni!

Pozooor! Indiáni!

4. července 2021, 10:50

Přijměte pozvání na výpravu za indiány! Asi si říkáte: „Cože? Jak za indiány, vždyť to je přece hrozná dálka!“ A já vám řeknu, že není, ono totiž stačí navštívit výstavu Óóó Indiáni v brněnském pavilonu Anthropos, která tam na vás čeká až do půlky července příštího roku. Že se do Brna nedostanete? Nevadí! Malou ochutnávku z této výstavy nabídneme v Barvínku 6. července v 16 hodin na vlnách Radia Proglas.

Jak namalovat vejce s Jukeboxem Barvínku?

Jak namalovat vejce s Jukeboxem Barvínku?

27. června 2021, 10:50

Odpověď na tuto otázku můžete nalézt již toto úterý, tedy 29. června v 16 hodin. Na Radiu Proglas si budete moct zasoutěžit o knihu, kterou nám věnovala Moravská galerie - Jak namalovat vejce? Příběh malíře Josefa Šímy. Čekat na vás bude předprázdninový Jukebox s Gabčou a Štěpánkou!

S Barvínkem na rybách: Když někdo vodě pomůže, ona si to pamatuje, vrátí mu to milionkrát

S Barvínkem na rybách: Když někdo vodě pomůže, ona si to pamatuje, vrátí mu to milionkrát

15. června 2021, 09:57

Skoro u každé řeky nebo rybníka potkáte chlapíky v zeleném sedící na malé stoličce, před sebou nahozenou udičku, a když se zadaří, po chvíli drží v náručí pěknou rybu a po tváři se jim rozlévá široký úsměv! No tušíte správně, jde o pány rybáře! V Barvínku jsme se vydali k řece Svitavě s cestovatelem a rybářem Milanem Rozsypalem a povídali si nejen o rybaření, ale také o rybářských expedicích do různých koutů světa.

Zvířata, k lékaři!

Zvířata, k lékaři!

8. června 2021, 10:35

Nejen nás lidi, ale i zvířátka trápí různé nemoci. Tedy i zvířátka potřebují doktora. V Barvínku nás zajímalo další povolání, a tím je veterinář. Pozvali jsme si veterinářku Simonu Honzákovou, která nám o těchto našich mazlíčcích, ale i o její práci, pověděla více.

Staň se soukromým detektivem s Jukeboxem Barvínku

Staň se soukromým detektivem s Jukeboxem Barvínku

23. května 2021, 10:55

S posledním květnovým úterým si můžete zasoutěžit o knihu, ale ne jen tak ledajakou! Hledáme všechny nadějné detektivy, kteří pomohou detektivovi Pierrovi najít bludný kámen, který ukradl záhadný pan X! Troufáš si na to?

Plavba po Vltavě s Bedřichem Smetanou

Plavba po Vltavě s Bedřichem Smetanou

4. května 2021, 10:06

Nadešlo první květnové úterý a s ním i další magazín Barvínku! V tom dnešním si společně připomeneme významného českého skladatele Bedřicha Smetanu, od jehož úmrtí letos uplyne celých 137 let, se Štěpánkou poté zamíříme do Moravské galerie v Brně. Tam nás lektorky Káťa, Míša, Romča a Dominika pozvou na letní artcampy. Nakonec si nezapomeňte držet palce, protože nás čeká vyhlášení výherců jarní soutěže!

Jarní soutěž Barvínku!

Jarní soutěž Barvínku!

6. dubna 2021, 16:40

Namaluj pohlednici, napiš pozdrav, vyfoť se s ní a odešli! Kromě možné výhry tě na duši pohladí i dobrý pocit. A proč? No tu pohlednici pošleš přece do domova seniorů!

Zámožný obchodník s pozemky, nebo pastevec? Je to na tobě!

Zámožný obchodník s pozemky, nebo pastevec? Je to na tobě!

29. března 2021, 11:00

Březen se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, to je čas pro další Jukebox Barvínku! V tom, který můžeš poslouchat v úterý 30. března od 16 hodin, budeme opět soutěžit o karetní hry! Ptáš se o jaké? Bude to padesát na padesát: 6 bere!, nebo Monopoly Deal!

Nevíš, co s dlouhými večery? Zabaví tě Jukebox Barvínku!

Nevíš, co s dlouhými večery? Zabaví tě Jukebox Barvínku!

23. února 2021, 09:00

Túry Můry, Monopoly Deal nebo 6 bere? Znáš tyhle karetní hry a už si je chceš dlouhou dobu zahrát? Tak to jsi tu správně! V úterý 23. února budeme od 16 hodin o jednu z těchto her soutěžit!

Po stopách legionářů

Po stopách legionářů

9. listopadu 2020, 14:48

Že nevíte, kdo to byl legionář a co pro naši zemi udělal? Nebo to víte, protože jím byl váš prapradědeček a vy se jen toužíte dozvědět, jak si na cestách po ruské železnici žil? Ať tak či onak, vydejte se s námi na cestu po stopách těchto hrdinů!

NyníDopolední proud - Folklor
Písnička: Kukala kukačka; Sóla: Grombířová Eva; Soubor: Horňácká cimbálová muzika Veličky; CD: Ej, v tom velickém mlýně
11:00Čtení na pokračování
11:20Dopolední proud
11:57Myšlenka na den
12:00Polední modlitba
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group