Svátek

Zobrazit všechny svátky

Svátek slaví sv. Klára

Klára se narodila v Assisi kolem roku 1193, byla tedy mladší současnicí sv. Františka. Ve věku 18 let se jej rozhodla následovat na jeho „svatební cestě s paní Chudobou“. Zřekla se veškerého majetku a přijala od Františka chudé šaty. Záhy se k ní připojily její dvě sestry a po otcově smrti i její matka.

Chudoba byla základním stavebním kamenem Klářiny řehole. Právě chudobou se chtěla se svými spolusestrami nejvíce přiblížit Kristu a právě radikální důraz na chudobu řádu, který neměl vlastnit naprosto žádný majetek, byl překážkou ke konečnému schválení těchto řeholních pravidel. Klára se toho dočkala až dva dny před svou smrtí; zemřela 11. srpna 1253.

Legendy praví, že svatá Klára byla jednou o Vánocích upoutána na lůžko a nemohla se účastnit bohoslužeb. Prosila Pána o pomoc, a její problém byl vyřešen překvapivým způsobem – měla vidění, v němž mohla sledovat bohoslužby, jako by byla jejich přímou účastnicí. Na základě této události byla pak po staletích prohlášena za patronku televize.Svátek slaví Zuzana

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group