Peněžité dary

Finanční částku můžete darovat na účet Nadačního fondu Radia Proglas:
 
č. ú.: 4200043003/5500 Raiffeisenbank a.s.

těmito způsoby:

Potvrzení o darované částce a příp. dotazy a informace vám zodpovíme na adrese: b-Gk8.56LTCB55b7%5pJ.

Darovací smlouva

Darovací smlouva Nadační fond Radia Proglas

Darovací smlouva Radio Proglas s.r.o.

Kolik darovat

Chcete-li si darováním snížit svoji daň z příjmu (kalkulačka snížení daňového základu) , musíme za rok darovat aspoň 1000 Kč (kdo má daňový základ méně než 50 tisíc, stačí když daruje o něco víc, než jsou 2 % ze základu daně).
Maximální částka darů není omezená, ale do daňového přiznání si můžeme uplatnit jen maximálně 15 % z našeho základu daně. Přitom je potřeba mít doklad o zaplacení (nebo výpis z účtu), na kterém je datum do 31.12. toho roku, ve kterém dar uplatňujeme v daňovém přiznání.
Finanční úřad chce většinou na vyšší částky doložit darovací smlouvu. V té musí být uveden účel a příjemce daru, aby odpovídal zákonu.

Pokud chcete, aby váš dar byl anonymní, PROSÍM! sdělte nám to písemně, telefonicky nebo mailem na adresu: b-Gk8.56LTCB55b7%5pJ.

Jak darovat

Potvrzení o darované částce vám vystavíme a dotazy jak darovat vám zodpovíme na adrese: b-Gk8.56LTCB55b7%5pJ

Převodem z účtu na účet - jednorázový

1) účet Nadačního fondu Radia Proglas

číslo účtu: 4200043003/5500 Raiffeisenbank a.s.
bankovní spojení  Raiffeisenbank a. s., Masarykova 30, CZ - 602 00 Brno 
IBAN: CZ42 5500 0000 0042 0004 3003
BIC: RZBCCZPP

jako variabilní symbol (VS) uveďte své členské číslo Klubu přátel Radia Proglas  nebo evidenční číslo nebo číslo, které nám sdělíte např. mailem na adresu uctarna@proglas.cz nebo telefonicky do sekretariátu Proglasu 543 217 241 spolu s adresou dárce pro identifikaci vaší platby. Pokud VS nenapíšete, prosíme, uveďte při posílání daru svou identifikaci do zprávy pro příjemce (asi 30 znaků), děkujeme!

2) účet Nadačního fondu Radia Proglas pomocí QR platby

pokud vlastníte chytrý telefon a máte v něm aktivované elektronické bankovnictví, můžete si údaje k platbě načíst pomocí QR kódu. Platba probíhá na výše uvedený účet Nadačního fondu (4200043003/6800 Sberbank CZ, a.s.).

Více informací naleznete na samostatné stránce věnované QR platbám.

Převodem z účtu na účet – trvalý

Trvalý příkaz  stačí vyplnit ve Vaší bance formulář pro trvalý příkaz s údajem částky, kterou budete posílat, doby, po kterou ji budete posílat a vyplnit kolonku variabilní symbol, kde napíšete Vaše členské číslo nebo evidenční číslo nebo číslo, které nám sdělíte telefonem nebo korespondenčním lístkem spolu s adresou dárce pro identifikaci Vaší platby.
Opět platí:

na účet Nadačního fondu Radia Proglas

číslo účtu: 4200043003/5500 Raiffeisenbank a.s.
bankovní spojení  Raiffeisenbank a. s., Masarykova 30, CZ - 602 00 Brno 
IBAN: CZ42 5500 0000 0042 0004 3003
BIC: RZBCCZPP

SIPO

Pro přispívání přes SIPO stačí vyplnit přiložený formulář a odeslat podepsaný na adresu: RADIO PROGLAS s.r.o., Olomoucká 7, 618 00 Brno, nebo naskenovaný na e-mailovou adresu: %bCyQOQh~htvRc29g.
Děkujeme.

Poštovní poukázkou (složenkou typu „A“)

na výše uvedená čísla účtů u Raiffeisenbank a.s. Vzor vyplněné poštoní poukázky:

slozenka_vyplnena_2021

klikni pro zvětšení obrázku

Platební kartou – Darujme.cz

Snadno, rychle a bezpečně - z domova kdekoliv na světě! Platební brána Darujme.cz nabízí několik možností pro zaslání daru neziskovkám. Mezi tyto možnosti patří i on-line platba kartou.

Osobně

dary můžete také předat osobně na adrese: Olomoucká 7, 618 00 Brno. V tomto případě nebude vaše darovaná částka krácena žádným manipulačním poplatkem. Osobně můžete předat své dary také v našich regionálních studiích - kontakty.

Kdo může darovat

Jednotlivci/osobnosti

mohou poskytnout peněžitý dar s možností uvedení jejich jména v seznamu dárců ve VZ Nadačního fondu Radia Proglas.
Mohou tak dát tak dobrý příklad ostatním. Každý dárce dostane potvrzení o daru (získání daňově odečitatelné položky viz kalkulačka snížení daňového základu).
Na základě darovací smlouvy můžete podpořit činnost Nadačního fondu Radia Proglas libovolnou částkou. Účel svého daru musíte specifikovat, tak jak je uvedeno v darovací smlouvě.

Skupiny

se také mohou složit se na podporu vysílání peněžitým darem (skupinami mohou být např. křesťanská společenství, pracovní kolektivy, třídy, umělecké soubory, studenti, rodiny, party kamarádů – prakticky kdokoliv). Skupiny mohou získat všechny výhody jako jednotlivci či firmy.

Firmy

mohou získat umístění aktivního vlastního odkazu s firemním logem na tomto webu a obdržet darovací smlouvu dle vlastního výběru a volby podpory a darů.

Aktualizace pro rok 2020

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group