Památka zesnulých na Proglasu

Památka zesnulých na Proglasu
1. listopadu 2021 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Na 2. listopad tradičně připadá Vzpomínka na všechny věrné zemřelé, tzv. Dušičky. U této příležitosti se můžete těšit na tematický program.

Kde se vzala smrt a jakou roli má v plánu spásy? Když v křesťanství uvažujeme o smrti, co vlastně máme na mysli? Čeho se bojíme, když máme strach ze smrti? Kde se vzala Památka všech věrných zemřelých? A kdo jsou tedy ti věrní? Existují nevěrní zemřelí? Na tyto a další otázky budou v Dopoledni s Proglasem od 9.00 odpovídat farář v Náměšti nad Oslavou P. Tomáš Holý a farář v Třebíči-zámku P. Pavel Opatřil. Těší se na vás také redaktor P. Jan Krbec.

Hudební siesta přinese krtáce po poledni u příležitosti Památky zesnulých Requiem od italského skladatele Domenica Cimarosy.

V listopadovém magazínu Barvínku, který připadá na Památku zesnulých, nás čeká povídání o Dušičkách, ale také o Slavnosti všech svatých. Dětský pořad uvádíme od 16.00.

V den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé vám v 18 hodin mimořádně nabídneme mši svatou z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou. Celebruje P. Jan Krbec. Sledovat ji můžete i obrazem zde.

Dušičky_2021

 

 

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group