Čaj do páté

Náš tip
Datum a čas vysílání: 15. 9. 2025, 16:00
Autor: Roman Kabelka
Interpret: Josef Javůrek, Roman Kabelka
Cyklus: Čaj do páté
Název pořadu: Rytmy dějin
Název části: Rok 1965
Část: 10. část

Zatímco předchozí dva jubilejní výlety do šedesátých let v rámci občasníku Rytmy dějin byly tak trochu o přemýšlení, zda už ta pravá „šedesátá“ skutečně začala, u roku 1965 o tom není pochyb. Svět se dal do pohybu a napětí roste na všech frontách. Ve Spojených státech vrcholí boj za lidská práva, zároveň se však země stále hlouběji zaplétá do války ve Vietnamu. Ani za železnou oponou společnost nespí: v Moskvě se koná první spontánní politická demonstrace od druhé světové války, zatímco do Československa začínají jezdit západní umělci a objevují se první pokusy o tzv. socialistické podnikání.

Není snad vhodnější singlová hitparáda, která by všechny tyto nálady odrážela, než americký žebříček Billboard Hot 100. Proto ohlédnutí v Rytmech dějin o 60 let zpět sáhne právě po něm. Vedle naivního snění, jaké nabízeli The Temptations nebo Four Tops, zazní i dospělejší výpovědi The Righteous Brothers či The Beatles. Nepřehlédnutelná je také rebélie The Rolling Stones o nespokojenosti a protiválečný manifest Eve of Destruction z pera textaře P. F. Sloana.


Čaj do páté (Hrajte, kapely!) – hodinka hudby (nejen) pro pamětníky a pamětnice odpoledních čajů. Nepravidelně se v ní budou střídat rubriky Hodinka s dechovkou, Vlak v 16.01 pro příznivce country, trampské hudby a bluegrassu, Swing, to mě baví pro posluchače a tanečníky swingové hudby a konečně Křižovatky pro mezní a hraniční hudební žánry.

Premiéra: 15. 9. 2025, 16:00
Opakování: 15. 9. 2025, 16:00, 18. 9. 2025, 03:00

Příjmy Proglasu

Příjmy 2025, září
den po dni.

 

Regiony

Regiony

Partneři

CBK_HPKatolický týdeník
Tv Noe

Slyš.toSignály.cz
Likvidace lepry
Rádio Lumen
Víra.cz
ND Brno
Československá filmová platforma s křesťanským obsahem
Mezinárodní vězeňské společenství
Orel
FOK90
JMK_logo_zkracene
Charita_Ceska-republika_RGB