Na stole je téma
Náš tipRozhovor s pozvánkou na nadcházející mezinárodní festival Setkání/Encounter s ředitelkou festivalu Sonjou Špačkovou a vedoucí sekce propagace a média Annou Zelíkovou. Připravil Jan Hanák.
Festival s již více než třicetiletou tradicí se koná tradičně v Brně, letos ve dnech 16.4. až 20.4., a organizuje ho brněnská JAMU ve spolupráci s pražskou DAMU a bratislavskou VŠMU.
Posláním festivalu je dlouhodobě vytvářet prostor pro vzájemné setkávání a poznávání divadelních škol, jejich studentů a pedagogů, a vzájemně si díky setkání předat své poznatky a zkušenosti z oblasti divadelní tvorby. Účastníci festivalu se tak vzájemně obohacují o nové náhledy na danou problematiku, mohou se naučit novým postupům ve svých uměleckých činnostech, inspirovat se u svých kolegů z celého světa a získat tolik ceněnou reflexi ke své práci. Zároveň každým rokem dochází k upevňování vztahů mezi jednotlivými institucemi, podpoře síťování studentů a vytváření budoucích profesních kontaktů.
https://www.encounter.cz/
Na stole je téma – společenské, kulturní, náboženské… a třeba i politické. Každopádně aktuální. Hodinové rozhovory vysíláme třikrát týdně v premiéře v úterý, ve středu a ve čtvrtek vždy v 9.00 a v reprízách pak následující den v 0.05 a ve 22.30.