Popis hudebních pořadů

Stránky hudební redakce se spoustou novinek a pozvánek naleznete na adrese hudba.proglas.cz.

Hudební pořady

A capella Půl hodiny zpěvu bez doprovodu hudebních nástrojů (1. a 3. pátek v měsíci 17.25).

Duchovní hudba Nabízí mše, moteta, žalmy, kan­tá­ty a další (úterý a pátek 23.00, neděle 8.00) či varhanní hud­bu (neděle 5.00 a v 10.00, po-pá v 18.35).

Folklorní okénko Tématický hodinový folklorní pořad pro milovníky lidových písní. Medailony osobností, rozhovory, pozvánky a hudební novinky - to vše ve Folklorním okénku můžete slyšet. Pořady také připravují Helena Bretfeldová a Zdeněk Vejvoda. Třetí středa v měsíci je určena projektu Muzikanti, to sú chlapci! (st 16.55, R  st 3.00).

Hrajte, kapely! Tématický hodinový pořad pro milovníky dechovky. Rozhovory, pozvánky a informace o novinkách v dechové hudbě naladíte ve čtvrtek za pět pět odpoledne (opakování následující čtvrtek ve 3.00). Opakujeme pořady Vladimíra Salčáka, pořady pro vás také připravuje Helena Hájková a Václav Hlaváček. Druhý čtvrtek v měsíci hrajeme na přání.

Hudebně-zpravodajský magazín Za­jí­ma­vos­ti, rozhovory, informace o počasí, zprávy z re­gio­nů, události každý všední den 5.05–9.00 a v pondělí 9.30.

Hudební listování Každou první sobotu listujeme časopisem UNI, druhou sobotu Folk & county. Jindy aktuality z naší internetové stránky hudba.proglas.cz. Naladíte v 16.30.

Hudební siesta nabízí od 12.05 předehry, koncerty a sym­fonie z období baroka a klasicismu (út, čt, so), ro­man­tismu a dvacátého století (po, st, pá) a známé sklad­by všech období (ne).

Jak se vám líbí Rozhovory s interprety, organizátory festivalů, vydavateli; koncerty ze studia; informace z hudebního světa (každý všední den 19.15, sobota 15.15, R úterý a pátek 3.00).

Jazz/Blues Krátce po půlnoci ze soboty na neděli můžete na Proglasu poslouchat půlhodinu jazzu nebo blues. Hrajeme vždy z jednoho aktuálního alba.

Jazzový podvečer Každý druhý, čtvrtý, příp. pátý pátek v měsíci vám od 17.25 nabízíme půlhodinu kvalitního domácího nebo zahraničního jazzu.

Jitro s dechovkou Čtvrthodinku skladeb v podání dechových orchestrů pro ty, kteří nechtějí, nebo nemohou spát, vysíláme od pondělí do pátku od 4.45.

Kolem se toč Hitparáda písniček, které máte rádi. Pořad plný soutěží a hudebních informací. Týden co týden v neděli v 19.00 (R pondělí 16.55). Předpremiéru vysíláme pět mi­nut po půlnoci ze soboty na neděli.

Komorní hudba zní na Radiu Proglas ve všední dny v 1.00 a 2.00, v sobotu ve 2.00, v neděli ve 2.00 a 23.00.

Koncert vážné a duchovní hudby nabízí skladby mimořádné délky a kvality (neděle 20.30).

Muzikanti, to sú chlapci! Živé koncerty (nejen) začínajících cimbálových muzik z brněnského studia Proglasu. Poslouchejte každou třetí středu v měsící za pět pět odpoledne (R středa 3.00).

Oktáva O současném hudebním dění, rozhovory s in­ter­prety vážné hudby, výročí známých hudebních skla­da­telů, soutěže (pátek 16.55, R středa 0.05).

Písničky z archivu České hity i rarity s datem vzniku od 30. do začátku 90. let; s telefonickou soutěží (neděle v 16.30).

Slyšte, lidé! Hudební týdeník Milana Tesaře. Profily interpretů, novinky z různých žánrů, tematické seriály. Vysíláme každou sobotu v 19.15 (R úterý 16.55). 

Třikrát z Proglasu Rubrika, ve které vždy třemi skladbami představujeme nová hudební alba různých žánrů (každý všední den v 7.45 a 14.30).

Vážná hudba Hrajeme krátké skladby období baroka a klasicismu či moderní vážnou hudbu. (pondělí až pátek  9.00, sobota 5.00)

Vonička lidových písní Půlhodinku pro milovníky lidové písně naladíte v pondělí, středu, pátek 10.30, v sobotu 18.30 a v neděli v 16 hodin. Těšte se na lidové písně moravské, české i slovenské s pozvánkami na různé folklorní akce.

Vonička pro milovníky dechovky Půlhodinku písní v podání moravských i českých dechových hudeb a pozvánky na plesy a koncerty naladíte v úterý, ve čtvrtek a v sobotu 10.30.

Vstupenka na operu/operetu Nahlédnutí do svě­ta velkých oper a operet (sobota 21.20).

(R =  repríza, opakování pořadu)

Odpovídá: PMik