Jak se vám líbí

Náš tip
Datum a čas vysílání: 19. 4. 2018, 19:15
Autor: Radka Rozkovcová
Interpret: Jaromír Synek, Gabriela Coufalová, Gabriela Všetičková, Vít Zouhar – členové Katedry hudební výchovy PdF UP v Olomouci a tvůrci projektu Slyšet jinak, Radka Rozkovcová
Cyklus: Jak se vám líbí
Název pořadu: Slyšet jinak – bezbariérová hudební výchova

Program Slyšet jinak vznikl na Katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2001. Snahou je proměnit hudební výchovu v obor, v němž kreativita má stejně významnou roli jako reprodukce a vytváření hudby jako její provozování. Důraz je kladen na tvořivost, hudba a hudebnost nejsou chápány pouze jako procvičování a zachování evropského hudebního multikódu.

Bezbariérová hudební výchova je jedním z východisek projektu. Každý zvuk a každý projev je v ní chápán jako hudební, každý předmět jako hudební nástroj, spontánní interakce mezi zvuky jako improvizace a časové grafické fixování zvuků a jejich následné reprodukování jako hudební kompozice. Šanci rozvíjet své vlohy a dovednosti bez ohledu na dosavadní hudební a sociokulturní zkušenosti má každý.


Jak se vám líbí – rozhovory s interprety, organizátory festivalů, vydavateli; koncerty ze studia; informace z hudebního světa (každý všední den 19.15, sobota 15.15).

Premiéra: 19. 4. 2018, 19:15
Opakování: 19. 4. 2018, 19:15

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.czn

Regiony

Regiony

Akce Proglasu v roce 2019

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.

POMOZTE DOPLATIT Svatomartinské varhany v Třebíči

Trebic varhany

Splacení už funkčních nových varhan můžete podpořit koupí
adopčního certifikátu