Jak se Vám líbí

Náš tip
Datum a čas vysílání: 19. 4. 2018, 19:15
Autor: Radka Rozkovcová
Interpret: Jaromír Synek, Gabriela Coufalová, Gabriela Všetičková, Vít Zouhar – členové Katedry hudební výchovy PdF UP v Olomouci a tvůrci projektu Slyšet jinak, Radka Rozkovcová
Cyklus: Jak se Vám líbí
Název pořadu: Slyšet jinak – bezbariérová hudební výchova

Program Slyšet jinak vznikl na Katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2001. Snahou je proměnit hudební výchovu v obor, v němž kreativita má stejně významnou roli jako reprodukce a vytváření hudby jako její provozování. Důraz je kladen na tvořivost, hudba a hudebnost nejsou chápány pouze jako procvičování a zachování evropského hudebního multikódu.

Bezbariérová hudební výchova je jedním z východisek projektu. Každý zvuk a každý projev je v ní chápán jako hudební, každý předmět jako hudební nástroj, spontánní interakce mezi zvuky jako improvizace a časové grafické fixování zvuků a jejich následné reprodukování jako hudební kompozice. Šanci rozvíjet své vlohy a dovednosti bez ohledu na dosavadní hudební a sociokulturní zkušenosti má každý.


Jak se Vám líbí – rozhovory s interprety, organizátory festivalů, vydavateli; koncerty ze studia; informace z hudebního světa (každý všední den 19.15, sobota 15.15, repríza úterý a pátek 3.00).

Premiéra: 19. 4. 2018, 19:15
Opakování: 19. 4. 2018, 19:15

Sbírka České biskupské konference

Podpořte stavbu domu pro poutníky-turisty-studenty v Zakarpatském Užhorodu!
UniCredit Bank Praha:
5304779730/2700,
VS 910730.
Odečtěte z daní.

Regiony

Regiony

Partneři

Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen

Akce Proglasu v roce 2018

Zde se můžete podívat, kam se Proglas v tomto roce chystá a co ho čeká.