Dobrovolná spolupráce

Čeho si velmi vážíme, je, že naše-vaše rádio není jednosměrné, ale obousměrné. Dochází tak k vzájemné spolupráci. Posluchači Proglas podporují a Proglas nabízí 24 hodinové vysílání bez rušivých reklam.

Člen Klubu přátel Radia Proglas

Členové Klubu se zavazují jen ke dvěma dobrovolným a dle momentálních možností uskutečnitelným úkolům:

 • šířit dobré jméno Proglasu
 • podle možností přispívat:
 1. peněžně - výše daru je dobrovolná
 2. modlitbou - modlíte se za zdar díla Proglasu
 3. programově - řadu pořadů spoluvytvářejí dobrovolní spolupracovníci. Jsou to pořady o vědě a kultuře, pořady vzdělávací i zábavné. Naši spolupracovníci nám pravidelně píší a telefonují o důležitých událostech v církvi a kultuře v jejich regionu. Protože jsme rádio křesťanské, tvoří důležitou součást vysílání modlitby – podílet se na nich lze jak v modlitebním společenství ve studiu, tak přirozeně doma u přijímačů. Do modlitby živého růžence, ale i do jiných pořadů je možné se zapojit telefonicky.
 4. manuálně - někteří podporovatelé nabízejí Proglasu výhry do soutěží, jiní levně nebo zdarma služby ve svém oboru. Důležití jsou i pomocníci při třídění a balení Zpravodajů nebo Vlnění.

Pomáhají nám:

 • ti, kteří se chodí modlit ranní či večerní chvály: sestry františkánky, dominikánky, cyrilky, společenství vysokoškoláků studujících v Brně, pracovníci Proglasu
 • různá společenství na modlitbu růžence (farní)
 • rodiny na Modlitbu rodin
 • trvale spolupracující kněží  
 • spolupracovníci regionálních studií
 • dopisovatelé z farností, diecézí, měst a míst
 • varhaníci k doprovodu bohoslužeb
 • studia a rádia: TWR, Radio Vatikán, Rádio Lumen, Tv Noe, Český rozhlas

Kamarád Proglasu - KaPr

Jedná se o členy Klubu přátel Radia Proglas, jež své členství rozšíří o pomoc při doručování našeho Zpravodaje nebo Vlnění mezi další členy Klubu (tzv. rybičky), kteří bydlí v okolí jeho bydliště. Ušetříte nám tak nemalé náklady na poštovné. Významná je i služba informační (hlásíte změny adres, příjmení, úmrtí apod. od svých rybiček) a propagační (můžete oživit nástěnku nebo stolek v kostele našimi materiály). Tato dobrovolná služba je pro nás velkým přínosem. S KaPry se každoročně setkáváme na velice milém Setkání Kaprů v Brně.

Seznam oblastí, ve kterých hledáme KaPry (průběžně aktualizujeme).

Tabulka pro zápis hromadných darů: hromadny-dar.xls

Sumec 

Sumec je šikovný a technicky zdatný jedinec, který by byl ochoten pomáhat druhým s výběrem přijímače k poslechu Radia Proglas, případně  s jeho naladěním. Samozřejmě že jde o službu jen v místě vašeho bydliště.

Zpravodaj

Zpravodaje hledá naše zpravodajská redakce. Zajímají nás události náboženské, ale i ty, které nemají s životem církví nic společného. Cílem dobrého zpravodajství je přinášet dobré zprávy. Přinášet skutečně dobré zprávy, znamená především být objektivní a pravdivý: pozorně sledovat, zvědavě pátrat, všetečně se ptát a důležité sdělovat. O všem je třeba vědět včas. Co bylo před týdnem, patří minulosti. Podstatné je slovo dnes! Správný zpravodaj také ví, že pro něj: nic není nepodstatné. Takže přijel k vám biskup? Chystáte slavnost? Očesali vám farní zahradu? Nenechejte si to pro sebe. Napište nám: _novZ14WHiEyX-5kT-M. Na vaše zprávy a zprávičky se už teď těší Filip Breindl.

Pokud vás některý typ spolupráce oslovil a chcete se také přidat, můžete se rovnou přihlásit: on-line přihláška do Klubu nebo napsat na 6eHlQOQh~htvRc29g.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group