Po studiu na čtyřech různých základních školách jsem byla nucena opustit svou milovanou Vysočinu a vydat se na studia do Brna. Střední školu jsem naštěstí tak často měnit nemusela a v roce 2017 jsem úspěšně odmaturovala na Cyrilometodějské střední pedagogické škole obor Pedagogické lyceum. Od té doby jsem díky městskému vzduchu v Brně zmoudřela i zkrásněla a nyní se při svých studiích na Pedagogické fakultě MU věnuji práci v Proglasu. Navštěvuji Scholu brněnské mládeže, protože mi to zatím mládí dovoluje. Miluji sport a aktivně se zajímám o politiku.
Když se řekne “vědec”, nejspíš si na první dobrou vybavíme člověka v bílém plášti sedícího celé dny v laboratoři. Jan Lukačevič je živoucím důkazem toho, že tento stereotyp už v dnešní době neplatí. V dnešním dílu pořadu Na dřeň si s mladým vědcem bude povídat redaktorka Hana Strašáková. Koronavirová situace nám do životů přináší neustálé výzvy. Dnes je to pro nás vůbec první díl Na dřeň, který bude vysílán živě.
Nevidomý a se špatným sluchem. I přesto je z něj profesionální běžec. A nejen běžec, ale i cyklista, plavec, běžkař, nebo filantrop roku, bloger a poslední dobou i spisovatel. Napsal totiž třeba knížku o svém úspěchu na Maratonu přes Velkou čínskou zeď. Nevidomý Ondra neběhá ale jen maratony ve světě a po Česku, pravidelně se účastní také triatlonů, cyklistických závodů a z Německa si dokonce dovezl titul Železného muže.
Neboj! Klid,. Chovej se slušně. Jsou vám tato slova povědomá? Možná jste je zahlédli na fasádách brněnských domů, na skružích městské periférie, nebo v knize b jako brno. Streetartista a umělec, autor angažovaných nápisů ale i interiérů, který vystupuje anonymně pod pseudonymem TIMO, je hostem dalšího dílu Na dřeň.
Už v 17 letech se rozhodla, že chce být válečnou reportérkou. A od té chvíle jí na cestě za tímto cílem nic nezastavilo. Markéta Kutilová patří k jedné z mála válečných reportérů u nás.
V druhém dílu věnovanému homosexualitě a křesťanství uslyšíte otevřenou výpověď Dominika a Ondry. Ačkoli učení katolické církve udává, že lidé s homosexuální orientací mají žít bez partnera, realita někdy vypadá jinak. I proto nabízíme příběh dvou hluboce věřících mužů, kteří se rozhodli, že jeden bez druhého už žít nechtějí. A s redaktorkou Hanou Strašákovou si povídali o tom, jak jejich odlišnou sexuální orientaci přijali jejich rodiče a lidé ve farnosti. O tom, jak pro ně samotné bylo těžké zjistit, jakou cestu si v životě zvolit. A jak do jejich rozhodování vstoupil Bůh.