Veronika Fráňová

Veronika Fráňová

redaktorka dětské redakce

E-mail: 1knx5f56LTCB55b7%5pJ
Funkce: redaktor/ka

Jsem absolventkou magisterského studijního programu Učitelství německého jazyka pro základní školy a bakalářského studijního programu Skandinávská studia. Již na střední škole jsem objevila neutuchající zálibu v učení se cizím jazykům a také v práci s dětmi. Mé kroky proto poté mířily právě na Pedagogickou a později i Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity. Během studií jsem si uvědomila, že je mi opravdu velmi blízká práce s jazyky, a to nejen s těmi cizími, ale právě s mým mateřským. Toto se však projevovalo již dříve, ať už při vydávání třídního časopisu na základní škole, či při studiu Literárně dramatického oboru na ZUŠ Františka Jílka. Od svých dětských let se věnuji divadlu a zpěvu, tyto zůstaly mými koníčky i v dospělosti, a nejednou se mi podařilo propojit je s mým profesním směřováním. Proto i práce v dětské redakci Radia Proglas představuje možnost spojení mé profese a mé celoživotní záliby.

Mezi mé záliby patří dále tanec, četba a aktivní odpočinek v přírodě. Svoji pomocnou ruku ráda nabízím jako dobrovolník, ať už v domově pro seniory, v neziskové organizaci Vysokoškolské katolické hnutí Brno nebo v rámci dobrovolnické brigády SummerJob.

Na vlnách Proglasu se můžeme pravidelně slýchávat v úterý odpoledne v pořadu Barvínek, dále mám na starosti dětskou literaturu a pohádky.

Zobrazit všechny články autora

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group