Václav Kovář

externí spolupracovník pořadu Hrajte, kapely!

Funkce: hudební redaktor/ka, bývalý externista

Narodil jsem se 8. října 1950 v Moravských Budějovicích manželům Elišce a Ljubomírovi Kovářovým. Vyrůstal jsem společně se třemi sourozenci starší sestrou Olinou, starším bratrem Ljubomírem a mladším bratrem Antonínem.

Po ukončení základní školy jsem absolvoval Odborné učiliště  Plavby labsko – oderské v Děčíně. V roce 1972 jsem se oženil s Marií Machovou. Společně jsme vychovali a do života připravili tři syny, Michala, Václava a Petra, kteří již mají svoje vlastní rodiny. Máme pět vnoučat, čtyři děvčata  a jednoho chlapce. V listopadu očekáváme  narození šestého vnoučete.

Od sedmi roků se věnuji ochotnickému herectví. Naposledy jsem hrál Pantaloneho ve hře „Král jelenem“ s moravskobudějovickými ochotníky v roce 2007. K moderování pořadů dechové hudby jsem se dostal na přelomu 80. a 90. let minulého století na základě spolupráce s Václavem Smolou a DH Morava ZUŠ v Hulíně.

Ve funkci ředitele Městského kulturního střediska v Moravských Budějovicích jsem založil tradici „Autorských galakoncertů,“ organizoval a pořádal jsem Mezinárodní festival dechových hudeb Miroslava Kratochvíla, spolupracoval jsem s autory dechové hudby, kapelníky i pořadateli z jiných měst.

Na četných zahraničních vystoupeních dechových hudeb z Moravy a Čech jsem se mnohokrát přesvědčil, že naše dobrá a kvalitní dechová hudba je v zahraničí vřele přijímána  a umí posluchače zaujmout. Je také důstojně prezentována v tamních mediích.

V současnosti pracuji jako vedoucí mrazíren a expedice ve společnosti Drůbež – Vysočina spol.s r.o. v Moravských Budějovicích. Moderování a příprava pořadů nejen z žánru dechové hudby jsou moji zálibou.

Václav Kovář

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group