Ondřej Havlíček

Ondřej Havlíček

redaktor, moderátor

E-mail: 38IvZ19cVX~z8~_dWlkmb
Funkce: moderátor/ka, redaktor/ka, zaměstnanec

Divadlo a recitace - to už od malička byly, vedle skautského oddílu, mé nejoblíbenější aktivity. S přibývajícím věkem se přidalo také moderování různých koncertů, kulturních událostí a plesů.

Zároveň jsem vyrůstal na Událostech České televize, které tak už odmala probouzely můj zájem o veřejné dění. To posilovala nejen výchova mých rodičů, kteří doma s námi dětmi pravidelně mluvili (a dodnes mluví) poměrně intenzivně o politickém i církevním dění, ale také prostředí skautského oddílu.

Pro zálibu ve veřejném vystupování jsem tak zvažoval třeba studium divadelní režie, kombinaci s veřejným děním jsem ale viděl ve studiu žurnalistiky nebo středoškolského učitelství. Nakonec jsem se rozhodl vydat třetí cestou a studovat právo. V prvním ročníku na Právnické fakultě Masarykovy univerzity jsem potom narazil na možnost moderátorského úvazku v Radiu Proglas a zakotvil tu nejdřív na rok jako proudový moderátor, později potom s nadšením v krizové situaci první vlny koronavirové epidemie převzal moderování pořadu Dopoledne s Proglasem. Od října 2020 je mým hlavním úkolem příprava a moderování publicistické relace 13+, ve které se cítím jako ryba ve vodě a mám pocit, že si plním svůj sen. Kromě toho ale spolupracuji také na přípravě pořadu Na dřeň.

Mimo Radio Proglas studuji s velkou chutí čtvrtým rokem právo na Právnické fakultě MU, v domovském městě na úpatí Jeseníků působím jako zástupce vůdce chlapeckého skautského oddílu a vedu vzdělávací rádcovský kurz Šráky. Absolvoval jsem roční praxi v advokátní kanceláři Matoušek a Selucká, nyní jednou týdně nabírám zkušenosti v Kanceláři veřejného ochránce práv.

Nejšťastnější jsem na třítýdenním skautském táboře, o kterém mluvím a na který vzpomínám také zbylých 49 týdnů v roce. Miluji své domovské Jeseníky, ty jsou také jediným místem, které mě táhne ke sportu - v létě k turistice, v zimě je s velkou chutí projíždím na běžkách. Z vnitřních sportů mám rád hlavně společenský tanec, nejraději roztáčím kamarádky v rytmu valčíku nebo polky. Po vzoru své maminky (sbormistryně a učitelky hudební výchovy) si zpívám snad v každé volné chvíli.

Mými novinářskými vzory jsou Martin Veselovský, Václav Moravec nebo Filip Titlbach, osobními vzory potom moji rodiče.

Doufám, že vám naše pořady dělají radost a že vám třeba pomáhají zorientovat se v někdy tak složitém světě!

P.S. Pokud chcete ale udělat radost vy mně, poslouchejte naše pořady, vezměte mě na skautský tábor nebo pozvěte ke sledování Stardance! ;)

Zobrazit všechny články autora

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group