V mediálním světě se pohybuji odjakživa. Za mikrofon jsem usedala třeba v Českém rozhlase nebo v České televizi. Kultura v regionech, Dobré ráno s Českou televizí, Náš venkov, Před půlnocí, Svět zázraků, Zpívá celá rodina, Rendez-vous, Radiofórum...to jsou jen některé z pořadů, na nichž jsem spolupracovala coby moderátorka, scenáristka, redaktorka, editorka. Mám je ráda všechny, stejně tak jako ty, které mě teprve čekají ...nyní na Radiu Proglas.
Před 700 lety založila na Starém Brně klášter, který se stal symbolem pevné víry a spásy, střediskem hospodářským, kulturním i vzdělávacím. Vybudovala nejvlivnější instituci středověkého Brna, klášter cisterciaček. Její život provázela řada ran, bolestí a neštěstí, přesto se z ní stala sebevědomá královna, která nám zde zanechala velký dar – klášter postavený z netypicky režného zdiva, který dnes vizuálně symbolizuje monumentální gotická bazilika Panny Marie.
Majestátní dům, který byl postaven jako kulturní a společenské centrum brněnských Čechů. V našich dějinách sehrál významnou roli, je spojen s velkými osobnostmi nejen z řad hudebníků, z jeho balkonu bylo vyhlášeno Československo. Dnes je sídlem Filharmonie Brno.
První květnové úterý si každoročně připomínáme Světový den astmatu a alergie, který vyhlásila Globální iniciativa pro astma ve spolupráci s Evropskou federací sdružení alergiků a astmatiků.
Vědkyně Lucie Ráčková z Masarykovy univerzity v Brně se dlouhodobě zabývá stresem. A právě kvůli němu se i vydala s výzkumníky na Antarktidu, aby tam v praxi vyzkoušela přístroj na měření stresu.
Stala se nejhranější operou 20.století. Přitom její historie a cesta na divadelní jeviště byla dlouhá a nesnadná, plná usilovného hledání nových tvůrčích principů. Proč vlastně byla zprvu tolik znevažovaná a díky čemu se nakonec stala jedním z nejsilnějších děl operní literatury? To všechno odhaluje muzikolog, znalec Janáčkova díla, kurátor janáčkovských sbírek Moravského zemského muzea doc. Jiří Zahrádka v knize Příběh Její pastorkyně.