Luděk Strašák

Luděk Strašák

redaktor pořadů pro děti a mládež a hudební redakce

E-mail: %mEk9Za6LTCB55b7%5pJ
Funkce: bývalý zaměstnanec
Nick: LuStr

Narodil jsem se jedno prosincové dopolednena sklonku minulého tisíciletí v Ivančicích, ve městě, kde se narodily nejméně tři významné osobnosti: Alfons Mucha, Vladimír Menšík a…

Od té doby bydlím ve Zbraslavi, útulné vesnici asi 30 km severozápadně od centrály Radia Proglas (49°13'21.28" N, 16°17'33.87" E) s nadmořskou výškou cca 500 m n. m.

Kromě mé rodiny, ženy a čtyř dětí, je naše rodina docela rozlehlá, jen si všimněte po cestách po našem venkově během jarních měsíců, kolik strašáků se objevuje na každém poli.

V Rádiu mám na starosti dětskou redakci, protože nikdo jiný z kolegů nemá s těmi haranty tolik trpělivosti jako já a můžete se se mnou setkávat v dětském pořadu Barvínek. Správnost zařazení do dětské redakce dokazuje i to, že jsem po čtyřech měsících práce dostal neštovice. Dětská redakce tak trochu trpí dětskými nemocemi. Od roku 2008 jsem přebral zodpovědnost za soutěž Proglaso. V roce 2009 se nám podařilo vymyslet a zrealizovat pořad pro mládež Šmrnc.

Kromě práce v Rádiu je hlavní náplní mého času věda, především pak vše, co souvisí s fyzikou a biofyzikou. Kromě práce, která mě živí, se věnuji i hudbě a divadlu, a to s divadelním souborem Spojené farnosti a s hudební skupinou Soumrak. Přijďte si nás někdy poslechnout!

 

aktualizováno IX/2012

Zobrazit všechny články autora