Milan Šoba

Milan Šoba

externí spolupracovník pořadu Rozhlasové městečko a moderátor

Funkce: externista, bývalý zaměstnanec
Nick: MiŠ

Narodil jsem se 22. 10. 1971 v Moravském Krumlově jako první ze čtyř dětí mých rodičů. Ve městě se Slovanskou epopejí Alfonse Muchy jsem ale strávil jen těch pár dní v tamní porodnici. S rodiči jsem krátce žil v obci Višňové (asi 25 km od Znojma), odkud moje maminka pochází. Krátce nato jsme bydleli asi do tří let mého věku v Kuchařovicích. Odsud jsem chodíval pěšky (asi 3 km) do Znojma, kde jsem pak strávil dosavadní většinu života, a krásné historické město s nádhernou přírodou v podobě Národního parku Podyjí v jeho bezprostřední blízkosti jsem si navždy zamiloval. Kromě toho se můj patriotismus posílil díky fandění fotbalu (1.SC Znojmo – www.1scznojmo.cz) a hokeji (HC Znojemští Orli – tomuto klubu jsem jako první zakládal internetové stránky a vedl je od 2. ligy až po extraligu až k těm dosavadním www.hcorli.cz).

Po základní škole na „Mládežce“ jsem vystudoval gymnázium a pak šel studovat na stavební fakultu ČVUT v Praze. Protože to bylo v době revoluce a já neměl z „rudého“ pohledu dobrý kádrový profil, nemohl jsem se hned přihlásit na studium učitelství, což jsem si vždycky přál. Hned rok nato jsem ale studium v hlavním městě ukončil (technický typ totiž rozhodně nejsem) a na odvolání se dostal na Pedagogickou fakultu do Brna. Tam jsem získal titul Mgr. po pěti letech studia učitelství matematiky a angličtiny pro střední školy. A pak se to stalo.

V březnu 1996 jsem poprvé v naladil Proglas a slyšel jsem, že se hledají moderátoři. Přišel jsem a protože jsem konkursem prošel, tak jsem po absolvování civilní služby v rádiu nastoupil jako moderátor a sportovní redaktor. V roce 1999 jsme si v Blansku se svou ženou Jarmilou udělili svátost manželství a přestěhovali se do Olomučan (asi 4 km od Blanska). V září 2000 se nám narodila Michalka (v prosinci 2002 pak Matýsek a v červnu 2005 Gábinka) a jelikož jsem chtěl být se svou rodinou co nejvíc, rozhodl jsem se už nedojíždět do Brna, v rádiu skončit a vrátit se k oboru, kterým jsem vystudoval.

Začal jsem učit na Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Blansku především angličtinu (ale i matematiku) a do Proglasu dojíždět již jen externě vypomáhat s moderováním vysílání. Pak už nebylo mých služeb potřeba, ale můj hlas z vysílání úplně nezmizel. V Rozhlasovém městečku jsem cílem telefonátů se sportovní tématikou. (Ostatně dělat „sporťáka“ mě baví nejen v rádiu, ale i na internetu, kde mám na starosti především stránky www.vysledky.com.) No a teď se znovu hlásím ve vysílání jako externí moderátor, abych vás provedl vysíláním tohoto specifického rádia.

Napište mi s proglasáckou adresou soba@proglas.cz.

P. S. Pokud budete chtít, klidně mi napište na milan.soba@vysledky.com. Budu se těšit!