Hana Sedláková

redaktorka zpravodajství 2010–2014

Funkce: redaktor/ka, bývalý zaměstnanec
Nick: HaK

Spolupracoavla na pořadu Než zazvoní zvonec.

Narodila jsem se půl roku před revolucí a i když si naši přáli kluka, byla jsem nejspíš nejhýčkanějším dítětem ve Šlapanicích. Jako malá jsem se naučila hrát na klavír, chodila do výtvarných kroužků a se skautem jezdila na výlety. V páté třídě jsem se dostala na Biskupské gymnázium, kde jsem prožila osm krásných let a poznala řadu výjimečných lidí. Od kvinty jsem pracovala v divadle Husa na Provázku a jako uvaděčka tam zhlédla všechna možná představení. Tenkrát jsem také neodvratně přilnula k Dostojevskému, řeckým tragédiím a divadlu. Toulavé boty jsem nazula v sedmnácti letech, kdy jsem se s přáteli poprvé vypravila do Skotska. Přestože trhání malin není žádný med, my se na severozápad vrátili ještě třikrát – nejen kvůli výdělkům, ale také kvůli zemi, kterou jsme procestovali křížem krážem.

Mezitím jsem si u nás v Česku stihla udělat řidičský průkaz, získala jazykový diplom, začala vést družinu předškolních dětí ve skautu a s přáteli jsem se dala do organizování farních táborů. Po maturitě jsem pak začala studovat žurnalistiku a sociologii, po roce jsem si k těmto dvěma oborům přidala ještě psychologii.

Do Proglasu jsem nastoupila na povinnou praxi v létě 2010 a představy o tříměsíční otročině vzaly rychle za své. Přestože jsem měla při své první návštěvě srdce až v kalhotách a musela si v duchu neustále opakovat "Neboj, oni tě nesnědí," zjistila jsem nakonec, že mezi lepší kolektiv jsem se dostat nemohla. A tak praxe uběhla mrknutím oka a já v redakci zůstala (moc ráda) jako redaktorka.

Po dokončení bakalářského vzdělání v žurnalistickém a sociologickém oboru jsem v červnu 2014 absolvovala rovněž magisterskou psychologii. V současnosti podstupuji psychoterapeutický výcvik "Možnosti dialogu" a docházím na doktorské studium psychologie na Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Zároveň působím ve vedení dobrovolnického Projektu SPOLU, platformy, na které se setkávají studenti psychologie s pacienty a profesionály v psychiatrických zařízeních.

Zobrazit všechny články autora

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group