Marie Pokorná

moderátorka, redaktorka

E-mail: _hxy8.56LTCB55b7%5pJ
Funkce: moderátor/ka, bývalý zaměstnanec
Nick: MarP

Marie Machynková Pokorná – moderátorka a redaktorka, v současné době na rodičovské dovolen.

Pocházím z Přibyslavi – malebného města v srdci Českomoravské vrchoviny. Svá studijní léta jsem prožila nejprve ve Žďáře nad Sázavou, kde jsem navštěvovala Biskupské gymnázium, poté vedly mé kroky do Opavy na Filozoficko-přírodovědeckou fakultu (obor: historie) a několik krásných měsíců jsem strávila také v jihoněmeckém Würzbugu, v rámci stipendijního pobytu.  

Z historických období mám nejraději počátek minulého (dvacátého) století – tzv. "první republiku." A to od architektury, přes dobové romantické komedie s nezapomenutelným Oldřichem Novým, Theodorem Pištěkem či Věrou Ferbasovou až po nejrůznější politické rozepře a úskalí, doprovázející vznik nového demokratického státu v čele s T. G. Masarykem, Eduardem Benešem a dnes tak trochu pozapomenutým Antonínem Švehlou. 

K mým dalším velkým koníčkům patří sport – konkrétně skoky na lyžích, které nejraději sleduji "na živo" – přímo pod můstkem. Dosud jsem ale nesebrala tolik odvahy, abych si tento sport vyzkoušela na vlastní kůži. Ale jak se říká – nikdy neříkej nikdy... :)
K mým velkým životním oporám patří vedle rodiny a manžela Petra také moje psí kámoška Mayla, se kterou tvoříme už několik let nerozlučnou dvojici. :)

Zobrazit všechny články autora

NyníKomorní hudba
Skladba: In sole posuisti pro housle a soprán - V slunci jest; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Štryncl Marek; Sóla: Kožená Magdalena - mezzosoprán; Soubor: Musica florea
02:00Dotýkání světla
02:28Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky přes svítáním
05:00Písně
05:27Myšlenka na den

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group