Helena Hájková

externí redaktorka pro folklor a dechovku, tajemnice redakce v letech 1997–2009

Funkce: administrativa, redaktor/ka, bývalý zaměstnanec
Nick: HelHáj

Moje první setkání s Proglasem proběhlo na podzim roku 1995. S chrámovým sborem z Čejkovic jsme tam natáčeli několik písní. Od léta 1996 jsem do rádia chodila jako dobrovolnice. Se sestrou Blankou jsme začaly budovat „folklorní redakci“. V Radiu Proglas jsem pracovala naplno od roku 1997 jako tajemnice redakce a jako redaktorka pro folklor a dechovku.

Vyrůstala jsem v Čejkovicích na Hodonínsku. Vždycky mě ale bavil zpěv. Začínala jsem v souboru Iskérka z Čejkovic. Jako holčička jsem dokonce (se sestrami) natáčela s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů. Prošla jsem dechovkou :-) Několik let jsem zpívala (opět se sestrou Blankou) s dechovou hudbou Rozmařilka. Jako zpěvačka jsem si zkusila i folk a v letech 1998-2001 jsem zpívala ve folkové skupině Svítání.

Do Proglasu jsem přišla z Centra pro rodinu a sociální péči v Brně, kde jsem mimo jiné připravovala pobyty pro rodiny s dětmi. Profesí jsem sociální pedagog, v květnu 2007 jsem dokončila studium sociální pedagogiky na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (téma diplomové práce: Tradiční lidová kultura ve volném čase současné rodiny).

Zobrazit všechny články autora

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group