Marie Blažková

šéfredaktorka 1997–2009

Funkce: vedení, šéfredaktor, bývalý zaměstnanec
Nick: Marie Blažková

Šéfredaktorka v letech 1997 - 2009, od roku 2009 dramaturg; pořady Čtení na pokračování, Knihovnička, Všimli jsme si, Noční linka

Narozená 1951 v Opavě, vystudovala  dějiny umění a etnografii na tehdejší Univerzitě J. E. Purkyně, dnešní Masarykově univerzitě v Brně. Po skončení studia se převážně věnovala výchově čtyř dětí, krátce působila jako redaktorka odborného tisku, úřednice a pečovatelka. Spolu s manželem signatářka Charty 77. Jako žena v domácnosti pomáhala při vydávání samizdatů a organizaci podzemních seminářů, autorských čtení zakázaných spisovatelů a alternativních výstav. Po roce 1989 působila v oblasti památkové péče, naposledy na Biskupství brněnském a od začátku roku 1996 pracuje jako redaktorka v Radiu Proglas, na jehož zakládání se podílela. Připravuje Čtení na pokračování, pořad Knihovnička, rediguje a autorsky se podílí na pořadu Všimli jsme si a Noční linka. Šéfredaktorkou byla od 1. 9. 1997 do 30. 9. 2009. Po odchodu do penze je na pozici dramaturg.

Manžel Jaroslav Blažke (nar. 1938) byl kromě dočasných dělnických profesí až do odchodu do důchodu učitelem literatury, působil v redakční radě Radia Proglas, připravoval pořad Knihovnička a načítal texty pro Čtení na pokračování a Bibli v liturgii. Je autorem řady knižních recenzí a učebnicového cyklu Kouzelné zrcadlo literatury.

Zobrazit všechny články autora

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group