Prahou projde tradiční Tříkrálový průvod

Prahou projde tradiční Tříkrálový průvod
2. ledna 2014 Archiv článků Autor: Helena Horáková

V předvečer slavnosti Zjevení Páně v neděli 5. ledna 2014 vyjdou v 15.30 z bran Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí tři králové...

Prahou projde tradiční Tříkrálový průvod

V předvečer slavnosti Zjevení Páně v neděli 5. ledna 2014 vyjdou v 15.30 hodin z bran Arcibiskupského paláce na Hradčanském náměstí již podevatenácté tři králové na živých velbloudech, doprovázeni pážaty, staročeským lidem a koledníky Tříkrálové sbírky. Průvodu požehná pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

Od Arcibiskupského paláce vyjdou králové Kašpar, Melichar a Baltazar se svým doprovodem k Betlému. Půjdou Loretánskou ulicí, kde se setkají s králem Herodem, a budou pokračovat ke Svaté rodině na Loretánské náměstí. Tam se Tři králové pokloní malému Ježíškovi a předají mu dary: zlato, kadidlo a myrhu. Poté králové předají své poselství, adresované dětem, jejich rodičům, celému městu a národu. Na závěr mohou děti ke Třem králům i k malému Ježíškovi přijít, pozdravit se s nimi a zanechat u jesliček svůj dárek, který následujícího dne, 6. ledna, tři králové přinesou potřebným dětem.

Na tradiční průvod, kterého se každoročně účastní tisíce lidí, zvou společně pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, představený pražské komunity Misionáři Identes P. Antonín Lukeš a zástupce Arcidiecézní charity Praha Pavel Šimek.

Ještě před odchodem průvodu z Arcibiskupského paláce požehná pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP ve 14.45 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha koledníkům Tříkrálové sbírky, kterou Tříkrálový průvod symbolicky zahajuje. Koledníci budou přát lidem v ulicích Prahy šťastný nový rok a poprosit o finanční dar do zapečetěné pokladničky na pomoc těm, kteří si sami pomoci nemohou, od začátku ledna.

V roce 2013 se díky štědrým dárcům vybrala v této sbírce, která je největší dobrovolnickou akcí u nás, dosud rekordní částka – téměř 77 milionů korun.

Aleš Pištora, tiskový mluvčí

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group