Pohlednice - Andělský kemp

Pohlednice - Andělský kemp
3. července 2018 Archiv článků Autor: Jana Beránková

Andělský kemp pořádá už druhým rokem pro děti vězňů Mezinárodní vězeňské společenství. 26 dětí stráví část léta na přelomu července a srpna v táboře v Jižních Čechách. Proč se to vše podniká, na to odpovídá výkonná ředitelka MVS Gabriela Kabátová:

 

„Děti nemohou za své rodiče. Děti vězňů ale nesou trest spolu se svým rodičem. Prožívají izolaci od táty nebo mámy a odborníci tvrdí, že situace je srovnatelná s prožitkem úmrtí rodiče, až na to, že tyto děti nikdo nelituje, ba právě naopak. Děti vězňů jsou ve stresu, osamocené, za svou situaci se stydí a nesdílejí ji. Ve skupině dětí, které mají stejný osud se mohou ale snáze otevřít a o problému hovořit.

Je důležité, aby Andělský kemp provázeli odborníci, kteří dovedou s dětmi o jejich situaci hovořit. Na kemp proto jede více vedoucích, než je běžné, na každé dvě děti je jeden dospělý. Tito dospělí se dětem intenzivně věnují od rána doslova až do usnutí.

Děti po návratu domů zůstávají  během celého roku s vedoucími v kontaktu, dostávají dárky k narozeninám a k Vánocům, dobrovolníci jsou ochotni pomoci, kde je v rodině třeba.

Například: Na loňském kempu jsme zjistili, že jedenáctiletá dívka chce jezdit za maminkou do věznice na návštěvy, ale nemá doprovod, ani finance. Proto hradíme dívce pravidelné cesty s mentorkou za maminkou. Povedlo se vztah velmi dobře obnovit. Pomáhá v tom i vězeňský psycholog."

 

Kdokoliv může přispět na účet mezinárodního vězeňského společenství libovolnou částkou na pomoc dětem vězňů. Číslo účtu je 243511614/0300

 

 

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group