Slavnost sv. Cyrila a Metoděje na Proglasu

Slavnost sv. Cyrila a Metoděje na Proglasu
2. července 2018 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Ve čtvrtek 5. července si připomínáme slavnost sv. Cyrila a Metoděje. U této příležitosti jsme pro vás připravili několik tematických pořadů. V úterý 3. července v 16 hodin se můžete těšit na Barvínek věnovaný právě těmto patronům. Ani letos nebudou na našich vlnách chybět živá studia z akce Dny lidí dobré vůle na Velehradě – poslouchejte ve středu 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 18.30. Mši svatou z velehradské baziliky přenášíme ve čtvrtek 5. července v 8.30, celebrovat budou novokněží České republiky. Ve čtvrtek 5. července ve 20.15 budeme také vysílat pořad věnovaný 120. výročí kaple svatých Cyrila a Metoděje na Radhošti.

V prvním prázdninovém týdnu si Barvínek společně se sestřičkou Mladou z Cyrilometodějské základní školy připomene svatého Cyrila a Metoděje. O svém patronovi také promluví otec Tomáš Cyril Havel, šéfredaktor časopisu Duha. V úterý 3. července od 16 hodin se také vydáme po stopách těchto dvou světců a zjistíme, jak s nimi souvisí název našeho rádia.

I letos se můžete těšit na živá studia z akce Dny lidí dobré vůle. Živé vstupy přineseme ve středu 4. července v 11.30, 13.30, 15.30 a 18.30. Přímý přenos mše svaté z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě začíná ve čtvrtek 5. července v 8.30, celebrovat budou novokněží České republiky.

Bratři Konstantin s Metodějem zanechali obrovskou duchovní stopu v dějinách našeho národa. Jaká je ovšem jejich fyzická stopa? Spolu s Luďkem Strašákem se vypravíme do Starého Města u Uherského Hradiště. Prohlédneme si Muzeum Velké Moravy a zavzpomínáme na historický Veligrad. Pořad reprízujeme u příležitosti svátku svatého Cyrila a Metoděje ve čtvrtek 5. července v 9.45.

Již 120 let stojí na vrcholu beskydské hory Radhošť kaple svatých Cyrila a Metoděje. Nejen o historii tohoto poutního místa hovoří přímo na místě redaktor Antonín Žolnerčík s předsedou Matice Radhošťské panem Drahomírem Strnadlem. Poslouchejte ve čtvrtek 5. července ve 20.15.