Slavnost sv. Cyrila a Metoděje na Proglasu

Slavnost sv. Cyrila a Metoděje na Proglasu
27. června 2022 Aktuality z Proglasu Autor: Sabina Hauserová

Na státní svátek 5. července jsme pro vás připravili speciální program. V 8.30 nepřijdete o tradiční přenos mše svaté novokněží České republiky z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě. Od 10.00 se můžete těšit na speciální vydání pořadu Dopoledne s Proglasem s názvem Heiliger Cyrill und Method. Hanácké Sudety.

Hovory o kraji, kde Slovan se jmenuje Pajtl a Germán Soutschek a oba jsou Moravané. Hovory o kraji, který Sudetami je i není zároveň. O poválečných osídlencích, odsunuté a pak znovu vrácené Rakušance narozené v Paříži, novoosídlencích z posledních let, sousedech z vedlejší slovanských vesnic. Krom jiného očima místních farářů-literátů posledních dvou staletí. Anna Janošková se ptá Jana Hanáka, protentokrát posledního místního faráře.

Od 14.00 je pro děti připraven první díl premiérové Velké pohádky doktorské z pera Karla Čapka, pro vysílání Proglasu ji nastudoval Jaroslav Tomáš. Druhou část uslyšíte o den později – 6. července ve stejném čase.

Od 16.00 vám nabídneme archivní rozhovor s výtvarnicí Kornélií Němečkovou, která v tento den slaví své 90. narozeniny.

Od 18.00 si můžete poslechnout pořad Cyrilometodějská tradice po sametové revoluci s historikem doc. Jaroslavem Šebkem a spirituálním teologem doc. Michalem Altrichterem.

Kompletní sváteční program je k dispozici zde.

Darujme.cz

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group