Programové tipy na svátek Svaté Rodiny

Programové tipy na svátek Svaté Rodiny
16. prosince 2021 Aktuality z Proglasu, Vánoce Autor: Sabina Hauserová

Na druhý svátek vánoční v neděli 26. prosince jsme pro vás připravili například speciální vánoční pořad o Pražském Jezulátku nebo rozhovor s Běloruskou žijící v České republice.

Na svátek Svaté Rodiny připravil Myšlenku na den pomocný biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul. Poslouchejte krátce před šestou, před dvanáctou a před osmnáctou.

Mši svatou na svátek Svaté Rodiny v neděli 26. prosince od 9 hodin přenášíme z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Už tradičně 26. prosince vás v 11 hodin čeká Svatoštěpánské Proglaso. Tento biblický kvíz je otevřen i dospělým.

Sváteční pohádka s názvem Kůň, slon a velbloud vypráví o zkoušce věrnosti tří neobvyklých přátel, kteří musí pochopit, v čem pravé přátelství spočívá. Od 14 hodin čeká pohádka Terezie Radoměřské z knížky Vánoce pro kočku.

Proč volí mladí Bělorusové raději život mimo svou vlast? A jak vnímají aktuální události ve své rodné zemi či jak praktikuje své pravoslavné vyznání ve smíšeném manželství maminka tří dětí? To vše nám prozradí Ludmila Váňová, která v Česku žije už od roku 2004. Pořad redaktorky Ráchel Veselé uvedeme na druhý svátek vánoční od 18 hodin.

Galahitparáda s Radkem Habáněm představí od 19.15 ty nejúspěšnější písně hitparády Kolem se toč za rok 2021.

Pražské Jezulátko je soška vystavená v kostele Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně. Lidé zde prosí o pomoc, uzdravení, mír, někteří s důvěrou očekávají narození dítěte. Uvnitř kostela se ale nachází také muzeum, kde je vystavena řada kultovních předmětů a část vzácného souboru textilií z šatníčku Jezulátka. Kde se u nás Jezulátko vzalo, proč má takovou úctu ve světě, jaké zázraky jsou s ním spojované i jak vypadá převlékání, prozradí sestra Jitka z Kongregace sester karmelitek Dítěte Ježíše na svátek Svaté Rodiny od 20.15.

Proglas v novém

 

Regiony

Regiony

Partneři

Slyš.to
Tv Noe
Katolický týdeník
Partner
Charita ČR
Signály.cz
Česká tisková kancelář
Likvidace lepry
T-Mobile
Rádio Lumen
Víra.cz
PFM Group